İRAN TURU 5

0.00 TL

İran Turu

Tahran – Rey – Şiraz – Yezd – İsfahan – Kum – Kaşhan

1.Gün11 Haziran Cumartesi

İstanbul Tahran  Rey  Tahran

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - Mahan Air" bankosunda 08.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Mahan Air’ın W5113 seferi ile 11.00’de Tahran’a uçuyoruz. Varış: 15.30. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Azadi Meydanı’nı fotoğrafladıktan sonra Rey şehrine hareket ediyoruz (15 km). Varışta Tuğrul Bey Kulesi'nin görülmesini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Esteghlal Hotel, 4* Ferdowsi Hotel vb.

2.Gün12 Haziran Pazar

Tahran  Şiraz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gülistan Sarayı gezisini müteakip Tahran Havalimanı'na hareket ediyoruz. 13.00 uçağı ile Şiraz'a uçuyoruz. Varış: 15.00. Şiraz şehir turumuzda; Hafız ve Sadi Türbeleri, ünlü şairler Moshir ve Vekil Sarayı, İrem Bağı, Kerim Han Kalesi (dışarıdan) ve çarşı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Zandiyeh Hotel, 5* Chamran Hotel vb.

 

Not: Uçak iniş saatinden dolayı planlanandan daha geç vakitte Şiraz'a varılırsa, bugün gezilemeyen bazı yerler ertesi gün gezilebilir.

3.Gün13 Haziran Pazartesi

Şiraz  Yezd

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, Kuran Kapısı, Tarihi Persapolis Şehri görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Yezd şehrine doğru yola çıkıyoruz (440 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Safaiyeh Hotel, 4* Moshir Al-Mamalek Garden Hotel vb.

4.Gün14 Haziran Salı

Yezd  İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yezd şehir turumuzda; Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Zerdüşt Tapınağı), Sessizlik Kuleleri, Emir Çakmak Kompleksi, kerpiç ve taş mimarisiyle daracık eski kent sokakları görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz (320 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel vb.

5.Gün15 Haziran Çarşamba

İsfahan  Kaşhan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; (açıksa) Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun Veziri Nizamül Mülk ve Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun hükümdarı Melik Şah'ın eşi Terken Hatun'un Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Zayende Rüd Nehri'ndeki 33 Köprü, Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Chehel Sütun (Kırk SütunSarayıNakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zamanı müteakip Kaşhan'a doğru yola çıkıyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Vanda Hotel vb.

6.Gün16 Haziran Perşembe

Kaşhan  Kum  Tahran  İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarihi Tabatabai Evi gezisi sonrası İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (109 km). Hz. Masume Camisi ve Kabri’nin ziyaret edilmesini müteakip Tahran Havalimanı’na hareket ediyoruz (108 km). Varışta Mahan Air W5114 seferiyle saat 17.15’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 19.00.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Mahan Air ile İstanbul / Tahran / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tahran / Şiraz arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 5 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Gülistan Sarayı, Hafız ve Sadi Türbeleri, Nasır El Mülk Camisi, Vekil Sarayı, İrem Bağı, Tarihi Persapolis Şehri, Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Yezd), Sessizlik Kuleleri, Minar Conban (Titreyen Minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Şah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Tarihi Tabatabai Evi giriş ücretleri (Yaklaşık 80€ giriş ücreti tura dahildir)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  İran tam aşılanmış misafirlerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (150-250TL arası) dönüşte İran'da 1 kez (15-20$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.
  Tam aşılanmamış misafirler ülkeye kabul edilmediğinden tura katılımları mümkün değildir.
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Dahil olan hizmetler kısmında belirtilmemiş giriş ücretleri
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Önemli:

Tur programımız az zamanda çok yer görülecek şekilde planlanmış olup; defalarca uygulanmıştır. Akşam yemekleri geç yenebilir ve otellere geç varılabilir. Yorucu bir programdır. Katılımcıların bu durumu göz önünde bulundurarak tura katılmaları gerekmektedir.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

18 Haziran 2022 Likya Turu 2 - 5 gece 6 gün

2989.00 TL

#ömerlegeziyorum                                       

18 Haziran 2022 Likya Turu Detayları / Bursa Çıkışlı

1 Gün : Çıkış, Gece Yolculuğu

23:00 Fsm Bulvarı Festival Tur Önü hareket

23:15 İzmir yolu Küçük sanayi metro durağı

23:30 Görükle

02:30 Balıkesir

05:30 Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Merkez Kampüsü Önü)

Sizleri yukarıda belirlenmiş olan durak noktalarımızdan alarak turumuza başlamak için Akyaka’ya doğru gece yolculuğu yapacağız.

 

2 Gün : Tam Gün Gökova Körfezi Tekne Turu, Gelibolu Adası ve Su Altı Mağaraları, İncekum, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Lacivert Koy, Azmak Çayı Sandal Turu (Ekstra)

Belirtilen kalkış noktalarımızdan sizleri alarak Likya turumuz için gece yolculuğu yapacağız. Bursa - İzmir Otoyolu güzergahı ile Susurluk, Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir yolu ile ulaşacağımız Akyaka ( Gökova ) keyifli programımızın başlangıç noktası olacak. Tüm gün deniz, kum, güneş ile iç içe olacağımız Gökova Körfezi içindeki tekne turumuz başlayacak. Gelibolu Adası ve Su Altı Mağaraları, İncekum, Sedir Adası – Kleopatra Plajı (isteyen misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde antik adı Kedrai olan adanın tarihi özelliklerini keşfedeceğiz. Agora, tiyatro gibi yapıları görüp turu yapan misafirlerimize de yüzme molası zamanı verebileceğiz) ve muhteşem Lacivert Koy tertemiz denizi ile yüzme imkanı verecek bizlere. Tüm gün devam eden tekne turumuzun bitiminde teknemizin bizi bıraktığı Akyaka’dan ayrılarak Yeşilçam filmlerinin en romantik mekanlarından birisi olan Aşıklar Yolu’na ulaşacağız. Burada vereceğimiz mola sonrası otelimize hareket edeceğiz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz tekne turu sonrası verilen serbest zamanda Sakar Dağları’ndan gelen yeraltı sularının birçok yerde yeryüzüne çıkıp kısa akışla denize ulaştığı azmakların en ünlüsü olup ve doğal bitki örtüsü ve kendine özgü canlı yaşamı ile öne çıkıp aynı zamanda doğal bir akvaryum olan Kadın Azmağı’nda sandallar ile tur yapabilirler. (Extra, Azmak Çayı Sandal turu tur fiyatına dahil değildir – Kooperatif tarafından belirlenen sandalda kişi başı ücretleri geçerlidir.)

Kahvaltı : Serbest / Geliş yolu sırasında tesiste alınacaktır (ekstra)

Öğle Yemeği : Gökova Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). Ana Yemek Seçmeli (Köfte + Balık + Tavuk) + Soslu Makarna + Salata + Karpuz Ekstra 

Akşam Yemeği : Konaklama yapılacak olan otelde alınacaktır.

Konaklama : Bölge Otelleri 


Bilgilendirme 1 : Yukarıda belirtilen tekne duraklama ve yüzme molaları genelde gerçekleştirilmekte olup, kalabalık, kirlilik vb. nedenlerle yüzmenin keyifli olmayacağı duraklar olur ise tekne kaptanı inisiyatifi ile alternatif durak gerçekleştirilecektir.

Bilgilendirme 2 : Bursa’dan çıkışın hemen ertesi günü yukarıda belirtilen Gökova Tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle misafirlerimize kolaylık olması açısından bu tekne turunda kullanılacak deniz kıyafetlerinin, havlu, terlik vb. kullanım eşyalarının, güneş yağı vb. malzemelerin ayrı bir küçük çanta içinde, kolaylıkla kullanabilmek için seyahat sırasında yanlarına alınmasını tavsiye ederiz. 

3 Gün : Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Şövalye Adası, Akvaryum, Göcek Adası, Yassıca Adalar, Kızılada ( Ekstra )

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından yine tüm gün deniz ve güneş ile baş başa olacağımız Fethiye 12 Adalar tekne turumuz için Fethiye Kordon’a hareket edeceğiz. Bineceğimiz teknemizle yaklaşık bir saat kadar Fethiye Körfezi’nde açılarak ilk yüzme molamızı vereceğiz. Yassıca Adalar da vereceğimiz yüzme molasında kıyıdan da denize girebilirsiniz. Kızılada’da aynı imkanı bizlere sunacak. Akvaryum ve Göcek Adası yine sizleri oldukça keyiflendirecek yüzme molalarımızı vereceğimiz Göcek Koyları olacak. Turumuzun bitimi sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Konaklanan otelde tur fiyatına dahil olarak alınır.

Öğle Yemeği : 12 Adalar Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). 
Ana Yemek Seçmeli Soslu Tavuk Izgara veya Çupra Izgara + Soslu Makarna + Salata + Karpuz 

Akşam Yemeği : Konaklama yapılacak olan otelde alınacaktır.

Konaklama : Bölge Otelleri 
Bilgilendirme : Yukarıda belirtilen tekne duraklama ve yüzme molaları genelde gerçekleştirilmekte olup, kalabalık, kirlilik vb. nedenlerle yüzmenin keyifli olmayacağı duraklar olur ise tekne kaptanı inisiyatifi ile alternatif durak gerçekleştirilecektir.

 

4 Gün : Xanthos Antik Kenti, Kaputaş Plajı, Kaş, Kekova, Üçağız, Tekne Turu, Bekçinin Yeri, Tersane Koyu, Hamidiye Koyu Yüzme Molaları, Batık Şehir, Kekova Adası, Simena, Kaleköy ( Ekstra )

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı Likya Bölgesi’nin doğusuna doğru yolculuğumuz başlayacak. İlk durağımız Antik Çağ’ın en önemli kentlerinin biri olması yanı sıra Likya Bölgesi’nin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden birisi olan Xantkos (Ksantos) olacak. Burada Yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro Kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra girintili çıkıntılı Dalmaçya tipi kıyıların muhteşem manzaralar sunduğu yol boyunca ilerleyerek Kalkan’ı geçer geçmez Kaputaş Plajı’nda fotoğraf molamızı vereceğiz. Ardından Kaş’tan geçip Kekova’ya ulaşınca bu günkü tekne turumuza başlayacağız. Teknemiz kısa süreli yolculuklar ile bizi birbirinden güzel koylara götürecek. Bekçinin Yeri, Tersane Adası, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz büyülü koylar olacak. Tekne turumuz sırasında göreceğimiz Kekova Adası ve Simena rehberimizden alacağımız bilgilerle daha bir anlam kazanacak. Akşama doğru tekrar teknemiz bizi Üçağız (Kekova) İskelesi’ne bırakacak. Burada yöresel ürünler (kekik, adaçayı, keçiboynuzu ve pekmezi, küçük midye kabukları ile bezenmiş yazmalar, bandanalar, takılar vb. deniz elbiseleri) satan düzenlenmiş tezgâhlardan serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. Verilen süre sonunda aracımızla hareket ederek turumuzun Fethiye’de bulunan otelimize doğru dönüş yolculuğuna geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Kahvaltı : Konaklanan otelde tur fiyatına dahil olarak alınır.

Öğle Yemeği: Kekova Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). Ev Yemeği, Kekikli - Soslu Tavuk Göğüs Izgara, Soslu Mantı Makarna, Bulgur Pilavı, Bezelye, Salata vb. 

Akşam Yemeği : Konaklama yapılacak olan otelde alınacaktır.

Konaklama : Bölge Otelleri
 

5 Gün : Dalyan Kanalı Sandal Turu (Ekstra), İztuzu Plajı, Dalyan Kaunos Kaya Mezarları, Yakapark Doğal Alanı, Tlos Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından hareket ederek dünyaca meşhur Dalyan Deltası’na ulaşacağız. Köyceğiz Gölün’den gelen tatlı suyun geniş bir labirent delta oluşturduğu Dalyan Kanalı’ndan bineceğimiz sandallarla romantik bir yolculuğa başlayacağız. Yaklaşık 45 dakika sonra teknemiz bizi soyları tükenme teklikesi altında olan Caretta – Caretta cinsi büyük deniz kaplumbağalarının da ülkemizdeki ana yumurtlama alanlarından birisi olan İztuzu Plajı’na ulaştıracak. Burada vereceğimiz yeterli serbest zamanda siz misafirlerimiz dilerseniz deniz tarafı plajdan dilerseniz tatlı – tuzlu suyun birleştiği sakin göl alanından denize girebilirsiniz. Serbest zamanın bitimi ardından bizleri bekleyen piyade tipi sandalımızla dönüşe geçeceğiz ama ünlü kaya mezar yapılarına olabildiğince yaklaşarak hem fotoğraf çekeceğiz hem de rehberimizin verdiği bilgileri dinleyeceğiz. Günümüz sonraki durağı ise geç öğlen yemeğimizi de alabileceğimiz Yakapark olacak. Yol üzerinde Tlos ( Talawa ) Antik Kenti (Panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından birisi olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğlen yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zamanda dinlenebilir, tatlı su şelalelerine girebilir, alabalık sevebilirsiniz. Son durağımız ise Saklıkent Kanyonu olacak. Buz gibi suya sahip düdenleri birbirimize yardım ederek geçtikten sonra ulaştığımız kanyon girişinden itibaren yürümeye başlayacağız ve kısa bir yürüyüş sonrası kanyonun muhteşemliğini fotoğraflayarak giriş noktamıza dönerek kanyondan çıkış yapacağız. Sonrasında ise bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye’deki otelimizde olacak.

Kahvaltı : Konaklanan otelde tur fiyatına dahil olarak alınır.
Öğle Yemeği : Orijinal Yakapark Restaurant – ( ekstra ) Neşet’in Yeri. Ana Yemek Seçmeli (Izgara / Tereyağında Alabalık veya Köfte veya Tavuk Şiş. – Ortalama 12 Çeşit Açık Büfe şeklinde sunulan Salata ve Meze Büfesi.

Akşam Yemeği : Konaklama yapılacak olan otelde alınacaktır.
Konaklama : Bölge Otelleri

Bilgilendirme : Saklıkent Kanyonu programımız içinde kanyon yürüyüşü bulunmaktadır. Bu yürüyüşümüze kanyon içinden devam edilecek olması nedeniyle, misafirlerimizin rahat yürüyebilmesi için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları, aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarında basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmalarını tavsiye ederiz.

 

6 Gün : Kayaköy, Ölüdeniz Lagün Yüzme Molası, Yamaç Paraşütü (Ekstra)

Sabah kahvaltısı otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak son günkü programımıza başlayacağız. İlk durağımız Kayaköy olacak. Yaptığımız kısa yolculuk sonrası ulaştığımız Kayaköy yüzlerce ev ve kamu yapısının olduğu fakat bomboş olan, terkedilmiş bir yerleşim. Mübadelenin tüm olumsuzluklarını hissedeceğimiz gezimiz ardından Ölüdeniz’e hareket edeceğiz. Ölüdeniz – Lagünde son yüzme molamızı vereceğiz. Ardından Bursa’ya doğru yolculuğumuz başlayacak. Durak noktalarında sizleri bırakarak turumuzu sonlandıracağız.

Bilgilendirme : Dileyen misafirlerimiz bugün tur programını da kaçırmayacak şekilde Babadağ’dan tandem (profesyonel bir pilot ile birlikte) yamaç paraşütü yapabilirler. Babadağ’da bulunan ve atlayışa en müsait olan pistin seçilmesi sonrası bir pilot ile beraber yapılan uçuş ortalama 30 dakika civarında sürer ve aynı gün tur otobüsümüzün de son hareket noktası olan Belcekız Plajı’na inilerek sonlandırılır. Fiyat ve saat ile ilgili detaylar konusunda tur başlangıcında tur rehberinize danışarak bilgi edinebilirsiniz (ekstra). Bölgenin yoğunluğu nedeniyle, talebiniz durumunda rehberinize tur başlangıcında haber vermeniz gerekmektedir.

Kahvaltı : Konaklanan otelde tur fiyatına dahil olarak alınır.

Öğle Yemeği :  Köfteci Efe – Dalaman Sapağı. Izgaralar (Çine Köfte, Tavuk ), Çorba, Piyaz, Salata, Ayran – Serbest / Restaurantın menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği : Yolculuk sırasında mola tesisinde serbest olarak alınabilir. (Ekstra)
Konaklama : Bölge Otelleri

Fiyatlar:
Nisan ayı erken rezervasyon fiyatları:

İki kişilik odada kişi başıÜç kişilik odada kişi başıTek kişilik konaklama 
2989 TL2689 TL3489 TL 

 Mayıs ayı fiyatları: 

İki kişilik odada kişi başıÜç kişilik odada kişi başıTek kişilik konaklama 
3450 TL3150 TL4250 

 

Bursa Çıkışlı Akdeniz ( Antalya Olympos Adrasan Kaş Fethiye )

3599.00 TL

Bursa Çıkışlı Akdeniz ( Antalya Olympos Adrasan Kaş Fethiye ) Turu 5 Gece Otel Konaklaması.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler *Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama *Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı *Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği *Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.) *Profesyonel Rehberlik hizmetleri *Kekova Tekne Turu * Otobüs içi İkramları *Festivaltur.com güvencesi *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 1.Gün:

 Gece Yolculuğu *23.30'da Bursa Çiçek Izgara Carrefour önünden hareket ile festivaltur.com otobüs içi ikramlar eşliğinde Bozüyük - Eskişehir - Kütahya - Afyon güzergahını takiben Antalya'ya doğru yola çıkıyoruz. 

2.Gün: Köprülü Kanyon`da Rafting Heyecanı - Aspendos - Düden Şelalesi - Kaleiçi - Antalya Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle FESTİVALTUR.com otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz. Kütahya - Afyon - Isparta üzerinden Antalya'ya geliyoruz. Önemli Not : Programımız otele giriş yapmadan ilk gün rafting turu ile başlayacağından dolayı, konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir. Sabah ilk durağımız Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprüçay ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz. Tur Extradır. Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyon`dan ayrılıyor ve MS 2. YY`da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan ayrılarak Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(Extra) Öğle Yemeği: Antalya'da menü olarak alınacaktır.(Extra) Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. Güzergah: Bursa - Kütahya - Afyon - Antalya – Köprülü Kanyon - Antalya Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Antalya Otelleri 

3.Gün: 

Antalya - Olympos - Adrasan - Tahtalı Dağı Teleferik Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, otobüsümüze binerek rotamızı Antalya’nın batısına doğru çeviriyoruz. Sol yanımıza lacivert denizi, sağ yanımız Bey Dağlarını ve çam ormanlarını alarak, eşsiz kumsalı ve bakir doğası ile görenleri kendisine âşık eden Adrasan’a gidiyoruz. Bu doğa harikası yerde verilen yüzme molasının ardından tekrar yolumuza devam ederek, çam ormanları içerisinde bulunan ve alabalık ızgarasıyla meşhur, aynı zamanda bir sayfiye merkezi olan Ulupınar bölgesine ulaşıyoruz. Burada yenen leziz yemek sonrası, tekrar yolumuza devam ederek Markiz Dağı eteklerinde bulunan ve bir vadi içerisine yapılmış eskinin Korsan Kenti, şimdinin dünyaca ünlü ağaç evleriyle meşhur Olympos’a ulaşıyoruz. Olympos’ta Kilise, hamam, Agora, Korsan Lahiti gibi antik kente ait eserleri gördükten sonra Olympos’un eşsiz denizine girmek için serbest zamanımız olacak. Burada verilen yüzme molası ardından tekrar otobüsümüze binip dileyen konuklarımız için teleferik ile Tahtalı Dağı seyir terasına çıkılıyor. (Ekstra) Devamında Antalya’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Antalya Kaleiçi ve barlar sokağına gidilecektir. (Ekstra) *Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir *Öğle Yemeği: Ulupınar bölgesi restoranda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) *Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. *Güzergah : Antalya - Kemer – Adrasan - Antalya *Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Antalya Otelleri 

4.Gün:

 Antalya'da Serbest Gün - Kemer Tekne ve Phaselis Antik Kenti Turu İmkanı - Olimpos Dağı Teleferik (Tahtalı Teleferik) Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında ekstra olarak düzenlenecek Kemer Tekne , Phaselis Antik Kenti ve Olimpos Dağı Teleferik (Tahtalı Teleferik) turlarımıza katılmak isteyen misafirlerimiz ile Kemer’e hareket ediyoruz. Kemer'i panoramik olarak görerek Liman'a ulaşıyoruz. Kemer Tekne turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Cennet Koyu, Ay Işığı Koyu, Phaselis Koyu başlıca göreceğimiz noktalar olacak. Bu noktalarda verilecek yüzme molaları sonrasında küçük kayıklar ile Phaselis Antik Kenti’ne gidiyoruz. Phaselis antik kentinde Askeri liman, Tiyatro, Antik Cadde ve Hamam yapılarını görüp dileyen misafirlerimiz burada tarihi kalıntıların yanı başında Phaselis plajında yüzme imkânı bulabilirler. Antalya'nın batısına doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Olimpos Dağı Teleferik turuna katılabilirler. Bu teleferik, Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en uzun Teleferiğidir. Akdeniz’i ve 2.365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştiriyor. Teleferik istasyonumuza vardığımızda, 80 kişilik deniz manzaralı panoramik kabinler ile dağa çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Buradaki kafede ekstra içeceklerimizi yudumladıktan sonra inişimize başlıyoruz. Dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile davetkârdır. İniş sırasında dünyanın en güzel korunmuş doğal bölgesinin üstünden geçerek muhteşem bir deneyim yaşıyoruz. (Aktiviteye katılmayacak olan misafirlerimiz Teleferik'e ait bekleme noktasında tura katılan misafirlerimizi bekleyeceklerdir. Turun detaylı bilgilerini rehberinizden alabilirsiniz.) Turumuzu tamamladıktan sonra aracımızda buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile gece turuna çıkıyoruz. (Ekstra) Önemli Not: Kemer Tekne ve Phaselis Antik Kenti Turumuz ekstra bir tur olup katılmayacak olan misafirlerimiz gününü otelde kalarak serbest olarak değerlendirebilirler. Ekstra Turlarımız kişi sayısına göre hareketi sağlanır. Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir. Öğle Yemeği: Kemer Tekne, Balık Veya Izgara Seçeneği, Makarna (Ekstra) Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Güzergâh: Otel - Kemer Liman - Otel / 90 Km Konaklama: 3*-4* Standart Antalya Otelleri 

5.Gün:

 Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova Tekne Turu - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bu gün ki ilk durağımız Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova Tekne Turu (2.Tekne Turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz. Üç Ağız'dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzarasında verilen fotoğraf molasını takiben, Antalya - Fethiye karayolunda bulunan ve Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olan Kaputaş plajında yüzme molası veriyoruz. Ardından konaklamak üzere Fethiye ye doğru yoluculuğumuz devam ediyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra) *Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. *Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra) *Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. *Güzergâh: Antalya - Kemer - Finike - Fethiye / 300 km *Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

6.Gün:

Babadağ Yamaç Paraşütü İmkanı (Paraglading) – Kral Amintas Mezerı - Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları) - On İki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Kızılada - Yassıca Adalar – Yörük Pazarı - Kelebekler Vadisi Tekne Turu - Jeep Safari Turu Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için Ekstra olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler. 1.Seçenek: Tam Gün Fethiye Dalış Aktivitesi (Ekstra) Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. 2.Seçenek: Tam Gün On İki Adalar Tekne Turu ( Ekstra ) otelimizden ayrılarak Fethiye Marina`ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tavşan Adası bulunmakta.(Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. 3.Seçenek: Tam Gün Jeep Safari Turu (Ekstra) Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 4.Seçenek: Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Ekstra) Otelden aracımızla ayrılıp Babadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ne gidiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz ’in eşsiz koylarını gezmeye başlıyor ve ilk olarak dümenimizi Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur Kelebekler Vadisi’ne çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz vadi içinde yürüyüş yapabilirken, eşsiz turkuazın ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler ise sahilde vakit geçirebilirler. Günün devamında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Akvaryum Koyu gibi noktalar sayılabilir Tekne turunun bitiminde Belcekız sahiline yanaşıp otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. *Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. *Öğle Yemeği: Dalış ve tekne turları Ekstradır. *Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. *Güzergâh: Fethiye - Liman 15 Km *Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri 

7.Gün:

 Yakapark - Tlos Antik Kenti - Saklıkent Kanyonu - Belcekız Koyu - Ölüdeniz - Kayaköy (Karmylassos) Sabah Otelde alınan kahvaltının ardından, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ`dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyu nu görüp, Ölüdeniz`de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz`de ki keyifli dakikaların ardından tekrar otobüse binerek bu sefer eski bir rum köyü olan, Kayaköy'e gidiyoruz. 1924 Mübadele yıllarında terk edilen bu köyde rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Ardından Toros Dağları nın yamaçlarında, eski yörüklerin yaşamından izler taşıyan ama bugün artık buz gibi, şifalı suları ile ünlü bir sayfiye merkezi olan Yakapark'a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest Zamanda Çam ve Ceviz Ağaçları nın altında temiz dağ kokusunu içimize çekiyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Tlos Antik Kenti nin içerisinden geçiyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz bu antik kentin ardından Akdağlar ın eteklerinde bulunan ve Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu na ulaşıyoruz. Toros Dağları nın gölgesindeki bu muhteşem kanyonun içerisinde kısa bir yürüyüşle, dağın altından çıkan buz gibi sularına giriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz 18 Km uzunluğunda ki bu kanyonda yürüyüş yapabilir, arzu eden misafirlerimiz de sıcak çaylarını buz gibi sularında yudumlayabilir. Saklıkent’ten şahane manzaralar ve güzel anılarla ayrılarak, gezimiz sonrasında Fethiye - İzmir -Bursa güzergâhını takiben dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. *Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir *Öğle Yemeği: Yakapark'da menü olarak alınacaktır. (EKSTRA) *Akşam Yemeği: Yolda serbest alınacaktır (Ekstra) *Güzergâh: Otel - Fethiye - Burdur - Afyon - Kütahya - Bozüyük – Eskişehir / 782 km *Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR *Toplam Tur Mesafesi: 2300 

8.Gün:

 Fethiye - Afyon - Bozüyük - Bursa Sabah erken saatlerde Bursa'ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka FESTİVALTUR.com organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz. ÖNEMLİ NOT: Bursa misafirlerimiz diğer illerden çıkışlı Akdeniz ( Antalya Olympos Kaş Fethiye ) Turu ile birleştirildiğinde Turdan 1 gün önce bilgilendirme yapılacaktır. Bursa - İzmit veya Bursa - Bozüyük Arası Otobüs Bileti ile Transfer Sağlanacaktır. KONAKLAMA OTELİ Antalya Standart Şehir Oteli KONAKLAMA OTELİ Fethiye Standart Şehir Oteli

 

DOMİNİK CUMHURİYETİ 6 GECE 8 GÜN 2299 EURO dan itibaren

0.00 TL

8 GÜNLÜK HARİKA BİR TUR
TUR DETAYLARI

DOMİNİK CUMHURİYETİ TUR DETAYLARI 

1. Gün - Punta Cana'ya varış

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Pegasus Airlines Uçak şirketiylen Madrid havalimanına takriben 3 Saat uçuştan sonra ulaşıp kısa bir beklemeden sonra AirEuropa Uçak şirketiylen Punta Cana havalimanına yolculuğunuzu devam ediyorsunuz.
 

           Türkçe, Ispanyolca, Ingilizce ve Almanca konuşan Tur Rehberiniz tarafından karşılanıp Dominik Cumhuriyeti'nde kaldığınız süre boyunca sizin 7/24 özel Rehberiniz olacak.
RIU Naiboa, VIK Hotel, Hotel Catalonia gibi, veya benzeri 4**** bir Otele transfer ve check-in işlemlerinden sonra birlikte otelde akşam yemeği.

 

2. Gün -  Punta Cana ve Anamuya
Slogan neydi? "Dominik Cumhuriyeti her şeye sahiptir".
Dominik Cumhuriyeti deniz ve sahilden çok daha fazlasına sahiptir.
Bugünkü gezi programımız bizi Anamuya dağlarına götürüyor.
Size olan sürprizimiz, Egzotik meyveler ve Karayip havası, bu adaya olan hayranlığınızı sonsuz bir şekilde artıracak.
Eğlenceli ve Adrenalin dolu bir günün ardından sonra otelinizin açık büfesinde akşam yemeğini alıyoruz.
Akşam yemeğinden sonra otel barında her şey dahil konseptin keyfini çıkarmak veya şehri ve barları gezmek için yeterli zamanımız var.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ars9IX36UNk

 

3. Gün - Isla Catalina, şnorkelle yüzme, dalış
Şnorkelle yüzme veya tüplü dalış günün konusu. Bugün Isla Catalina turumuzda bu muhteşem sualtı deneyimlerini ışıl ışıl duygular, bembeyaz kumsal, masmavi deniz ve her şey dahil hizmet ile birleştiriyoruz. Sualtı dünyası WALL ve AQUARiUMu keşfederken size şnorkel ekipmanını ücretsiz olarak sağlıyoruz.
Bu anlarda en güzel renkli mercanları ve tropikal balıkları deneyimleyin.

NOT: Tüplü dalışlar ücrete tabidir ve resmi Padi sertifikası gerektirir.
Rehberiniz size gereken bilgileri verebilir.

Pastoral beyaz kumlu plajları, masmavi denizi ve tarihi mirası ile tanınan Isla Catalina'ya vardığınızda, geleneksel Dominik öğle yemekleriyle şımartılacaksınız. Sonra katamaranla dans ve yerel müziklerle geri dönüyoruz. Gezi boyunca sizler için açık bir barımız var ve merengue, bachata dansları ile eğlenceler ruhları ısıtıyor.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dSF1GEy2GjI

 

 

4. Gün - Samana ve Survivor Adası
Kahvaltıdan sonra Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğu kıyılarını keşfetmek için Punta Cana Hotel'den check-out. İlginç bir kara otobüs gezisinden ve El Valle'deki yerel bir aileyi ziyaret ettikten sonra Samana koyunu geçiyoruz. Binlerce Balinalar Ocak ayından Mart aylarına kadar her sene burda çiftleşmeye gelirler. Eğer geziniz bu süre içerisindeyse bu harika hayvanları ve doğal olayı yakından görme fırsatınız olacaktır.
Bu gezimizde Bacardi Adası Cayo Levantado'yu geçiyoruz. Uzun zaman önce Bacardi reklamı bu adada çekildi. O zamandan beri bu ada Avrupalı ​​turistler tarafından "Bacardi Adası" diye adlandırılır.
Daha sonra televizyondan tanınan “SURVIVOR Adasına” yaklaşıyoruz. Zaman zaman "Survivor Ekibini” görme fırsatımız olabilir.
Günübirlik gezimiz kuzeyde Las Terrenas adındaki hareketli küçük bir kasabada sona eriyor.
Otelimize yerleştikten sonra son bir içki ile akşam yemeğini alıyoruz.

Video 2: https://www.youtube.com/watch?v=2cZLl32Dtug 
 

 


5. Gün - Las Terrenas
Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00'da resepsiyonda buluşup Las Terrenas´dan ayrılıyoruz. Turumuz Dominik Cumhuriyetinin Kuzeyinde bulundugumuz Atlantik sahilinden Güneyde olan Karayip sahiline kadar uzanıyor. Kırsal Dominik Cumhuriyeti'nin Ülke ve gelenekler, flora ve fauna, yaşam ve iş, müzik ve dans.gibi önemli noktalarını deneyimliyoruz. Rehberiniz size bu konuları detaylı açıklayacaktır.
 

6. Gün - Santo Domingo, tarihi eserler ve şehir hayatı
Bugünkü gezi programı Santo Domingo'daki eski şehir, çeşitli kültürel, tarihi yerler ve turları içerir. Diğer görebilecegimiz Kristof Kolomb heykeli ve Alcazár de Colón sarayının bulunduğu Parque Colóndur. Santo Domingo'da tipik bir Dominik restoranında rehberiniz tarafından yerel yemeklerin sunumu ile öğle yemeği yiyeceğiz.
Öğleden sonra Santo Domingo'nun ünlü alışveriş caddesi El Conde'de alışveriş için serbest zaman. Ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve sonrasında Karayiplerin emsali olmayan gece hayatı her akşam olduğu gibi sizi bekliyor.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lDD4CDit-2c
 


7. Gün - İstanbul'a dönüş uçuşu
Herşeyin bir sonu vardır. Bu harika, unutulmaz Karayip turunun sonuda bugün olacak.
Santo Domingo'daki Zona Colonial'ın yaya bölgesinde Karayipler'de son bir nefes almak için saat 17ye kadar zamanımız var. Bir şeyler atıştırdıktan sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz.
Sizden üzülerek Onboardingte vedalaşırken sizi memnun ettiğimizi umuyoruz. Tekrar bir gezimizde görmeyi ve bizi tavsiye etmenizi dört gözle bekliyoruz.8. Gün - İstanbul'a varış
Saat farkından dolayı 8. gün İstanbul'a varacaksınız.

 

Dominik Cumhuriyeti'nde mutlaka almanız gereken üç şey

Rum Brugal
Brugal Romu Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeyinde üretilir. Orada şirketin kurucusu "Don Andrés Brugal Montaner", kendi üretim sürecini kullanarak ilk kez 1888'de kendi adını taşıyan Brugal Rum'u damıttı.
Brugal markası ile sadece herhangi bir Rom almıyorsunuz, Brugal tarihi ile özel bir mirası koruyor. Geleneksel şirket, Brugal'ın kurucusu Don Andres Brugal Montaner'in hikayesiyle bağlantılıdır. Şeker kamışı likörlerinde de çok özel kalite standartlarını korur. Don Andres Brugal Montaner de bu ruhun üretiminde her bir üretim adımının kalite ve inceliklerini bilinçli olarak belirlemiştir. Şirket, yüz yılı aşkın bir sürede bu iddiaya kendini adamıştır.
 


Yarı değerli Larimar taşı
Dünyadaki tek Larimar adanın güneydoğusundaki yüksek dağlarda bulunur. Bu taş 1974'te keşfedildi. Bu çizilmeye dayanıklı yarı değerli taştan hediye olarak kolyeler, küpeler ve mücevher kutuları yapılır. Bu eşsiz taşın değeri renkle birlikte artar. Ne kadar koyu olursa o kadar değeri artar.
 


Premium Puro
Dominik Cumhuriyeti - premium purolarda bir numaralı üretici.
Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in ortasında, inanılmaz derecede beyaz kumsalların, berrak mavi gökyüzünün ve masmavi denizlerin bulunduğu bu dünyada, nerdeyse hiç olmayacak kadar harika bir tatil destinasyonudur. Bu orta Amerika adası aynı zamanda birinci sınıf tütün üreticisidir. Hatta dünya çapındaki tüm premium puro üreticileri arasında birinci sıradadır. Başka hiçbir yerde, Küba'da bile, uzmanların bile tam olarak ölçemeyeceği kadar çok sayıda seçkin puro markası yoktur. Belki her gerçek meraklının kalbini daha hızlı attıran 400, belki daha farklı markalar vardır. Daha da şaşırtıcı olan şey, Dominik Cumhuriyeti'nin sadece birkaç on yıl boyunca puro üreticisi haline gelmesidir - şimdiye kadar ülke sadece tütün yetiştiren bir bölge olarak biliniyordu.
 


=========================

DAHİL HİZMETLER  

1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 10 kg)
6 gecelik konaklama
6 kahvaltı
6 akşam yemeği
Punta Cana Otelde tüm yiyecek ve içecekler
Gezilerde yemekler ve alkolsüz içecekler
Programa göre tüm transferler
Listelenen tüm geziler
Dominik Cumhuriyetinde tüm vergi ve harçlar

DAHİL OLMAYANLAR
Özel seyahat sağlık sigortası
Dominik Cumhuriyeti Ayak bastı parası (10 US$)
Bahşişler ve kişisel harcamalar
Gezilerde alınan Kahvaltı ve Aksam yemeği haricinde olan yemek ve içecekler

KONAKLAMA
Çeşitli 4 **** ve 5 ***** Oteller
Misal: RIU Naiboa, VIK Hotel, Hotel Catalonia, Casa Grande , Princess Hotels gibi 4**** veya 5***** Oteller

HAVALİMANI MALİYETLERİ
Uçak fiyatları dahil olan uçuslar:
Istanbul-Madrid / Madrid Istanbul (Pegasus Airlines) 
Madrid-Punta Cana / Santo Domingo-Madrid (AirEuropa)

UÇUŞ DETAYLARI:

GİDİŞ
06 Mayıs 2022 - 10:25
ISTANBUL Sabiha Gökcen Havaalanı (SAW) > MADRID (MAD)
Not: Transit Salonu terk edilemez
Seyahat süresi: 3h35
Havayolu: Pegasus 
Kabin: Ekonomi
Varış 14:00 Madrid (MAD)

BAĞLANTILI UÇUŞU:
06 Mayıs 2022 - 16:00
MADRID (MAD)> PUNTA CANA (PUJ)
Seyahat süresi: 8h25
Havayolu: AirEuropa
Kabin: Ekonomi
Varış 19:25 PUNTA CANA (PUJ)

DÖNÜŞ -
12 Mayıs 2022 - 20:50
SANTO DOMINGO (SDQ) > MADRID (MAD
Not: Transit Salonu terk edilemez
Seyahat süresi: 9h20
Havayolu: AirEuropa
Kabin: Ekonomi
Varış: 13 Mayıs 2022 - MADRID (MAD)

BAĞLANTILI UÇUŞU:
13 Mayıs 2022 - 14:50 
MADRID (MAD) > ISTANBUL Sabiha Gökcen (SAW)
Seyahat süresi: 3h25
Havayolu: AirEuropa
Kabin Ekonomisi
Varış: 13 Mayıs 2022 - 20:00 -İSTANBUL

BAGAJ
İstanbul > Punta Cana / Santo Domingo > İstanbul
Yolcu başına 1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 10 kg) fiyata dahildir.
Ek bagaj, 20 kiloya kadar 86 € olarak ayrıca ücretlendirilecektir.

Tarihli Tur Fiyatları : 

15 Nisan 2022 ye kadar  : İki kişilik Oda da kişi başı 2299 Euro 

15 Nisan Sonrası : İki kişilik Oda da kişi başı  2399 Euro

Tek kişi Konaklama Farkı 540 Euro

HAVANA TATİL TURU

0.00 TL

Ömer Aydoğdu ile birlikte harika bir Küba turu sizleri bekliyor… 


1. GÜN |   İSTANBUL  /  HAVANA   

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02:05’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07:45’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen Festival Tur partnerimiz özel tur rehbermiz ve özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana eski şehir merkezi, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi ve bütün kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

 

2.Gün |   HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turuna katılabilirler.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelden hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu (Öğle yemekli) kişi Başı: 95 USD

 

3.Gün |   HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının erken saatlerde 1 Mayıs kutlamaları için rehberimiz eşliğinde kutlamalara gidiyoruz. Kutlamaların ardından otele dönüş ve serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Benzersiz Havana turuna katılabilirler.

Bu turumuzda 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız unutulmaz gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini  Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. 
Görmekten büyük keyif ve gurur duyacağımız Mustafa Kemal Atatürk’ün büst ve parkı ise sizlere duygu ve gururlu bir an yaşatacak. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dinlenme ve geceleme otelde.

Benzersiz Havana & 1 Saat Eski Amerikan Arabaları turu (Öğle yemekli) kişi başı: 90 USD

 

4.Gün |    HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Ernest Hemingway & Cojimar turuna katılabilirler.

Kahvaltının ardından 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway & Cojimar turu için otelden hareket. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Ernest Hemingway & Cojimar turu (Öğle yemekli) kişi başı: 75 USD

 

5.Gün |   HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını ve bu parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Karayip sahillerinde yer alan tarihi şehir  Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

 

6.Gün |   TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a özgü olan limon suyu, bal ve Küba romunun karışımı ile hazırlanan Canchanchara  içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba devriminin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı trenin bulunduğu müze parkı, savaşın en ateşli anlarının geçtiği, bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve Che“nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtını göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Küba’nın kuzeyinde, Bahamalar sahilleri kıyısında yer alan tatil cenneti Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışımızın ardından giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

 

7.Gün |  VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Katamaran turuna katılabilirler.

Misafirlerimiz dilerlerse tam gün öğle yemekli Katamaran turuna katılabilirler. Otelden sabah 08.30 sularında marina bölgesine hareket edeceğiz. Katamaran ile saat 09.00’da hareket ederek Cayo Blanco adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya varmadan önce yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, mercan bariyerinde yüzme deneyimi yaşayacağız. Daha sonra adaya geçip, burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb.) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca teknede ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Tur sonrası otelimize dönerek dinleniyoruz.

Katamaran ile Cayo Blanco turu (Öğle yemekli) kişi başı: 125 USD

 

8.Gün |  HAVANA - ISTANBUL

Sabah erken saatlerde otelimizden özel aracımızla ayrılarak Havana şehrine dönüyoruz. Havana Jose Marti havalimanında gerçekleştireceğiz bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’te Istanbul’a hareket ediyoruz. (İstanbul havalimanına varış saatimiz ertesi gün yerel saat ile 10:10’da olacaktır.  )

Tur Fiyatı : 2190 Euro

BAYRAM ÖZEL DOMİNİK CUMHURİYETİ ADA TURU

0.00 TL

#ömerlegeziyorum

CORENDON AIRLINES İLE

30 Nisan – 06 Mayıs 2022

Dominicus (5 Gece)

 

1.GÜN | (30 Nisan Cumartesi) İSTANBUL  LA ROMANA  DOMINICUS

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 03.30’da buluşma. Check-in ve pasaport

işlemlerimizin ardından direkt olarak Corendon Airlines ile 06.30’da La Romana uçuşumuza

başlıyoruz. Dominik Cumhuriyeti yerel saati ile 11:30’da La Romana havalimanına varışımızın

ardından tur araçlarımız ile karşılanarak otelimize gideceğiz. Giriş işlemlerini yaptıktan sonra akşam

programımız için dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.GÜN | (01 Mayıs Pazar) SAONA ADASI & CATAMARAN TURU

Otelde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından Dominik Cumhuriyeti’ne bağlı en güzel adacıklardan

birinin keyfini çıkarmak için güne başlıyoruz. Katamaran ile denize açılarak Doğu Milli Parkı içinde

yer alan Saona adasını ziyaret edeceğiz, özenle korunmuş egzotik adanın eşsiz doğasının yanı sıra

Karayipler'in en güzel denizine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Adaya giderken Acun Medya

Prodüksiyon yarışmalarının yapıldığı denizdeki oyun parkurlarını uzaktan görme şansımız olacak.

Katamarandan keyifle izleyeceğimiz eşsiz manzaranın yanı sıra; yüzme, voleybol gibi aktiviteler için

serbest zamanımız olacak. Katamaranda limitsiz içecek servisi ve adada açık büfe öğle yemeği servis

edilecektir. Tüm günü geçirdiğimiz bu eğlenceli ve dinlendirici turun ardından katamaranla iskeleye

dönecek ve tur otobüsüyle otelimize ulaşacağız. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN | (02 Mayıs Pazartesi) Acun Medya Prodüksiyon ve Canlı Oyun İzleme Turu

Özel Bayram Partisi

Sabah kahvaltımızı otelde alacağız. Ardından Acun Medya Prodüksiyon tarafından düzenlenen

yarışma programının çekildiği alanda yaklaşık 1 saat boyunca oyun parkurlarını safari araçları ile

gezeceğiz. Parkur gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında ise canlı oyun izlemek

üzere çekim yapılan parkura yöneliyoruz. Türkiye yarışmacılarının heyecanla yarışacağı anlarda

orada bulunmak unutulmaz bir tecrübe olacak. Yarışmacıları , çekim ekibini ve oyun parkurlarını

yakından görebileceğimiz harika bir günün ardından otelimize dönüyor ve akşam gerçekleşecek olan

0224 247 56 00 www.festivaltur.com info@festivaltur.com

Özel Bayram Partisi’nden önce dinleniyoruz. Partide sürpriz konuklar ve ikramlarımız ile eğlence

dolu bir gece bizleri bekliyor. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN | (03 Mayıs Salı) KAHVE,KAKAO VE TÜTÜNE YOLCULUK VE

ALTOS DE CHAVON TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından adanın eşsiz doğasını, kültürünü ve

geleneklerini tanımak için güzel bir fırsat olan turumuzu yapmak üzere otelden ayrılacağız. Öncelikle

kırsal bölgelerin ulaşılmaz en güzel yerlerine giderek doğayı ve kasabaları keşfedeceğiz. Bu

gezicimizde kahve, kakao ve şeker kamışı üretimlerinin yapım aşamalarını ve tabii ki Puro ve tütünün

serüvenini öğreneceğiz.Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan Daha sonra kendinizi

Ortaçağda hissedeceğiniz Altos de Chavón kasabasına gidiyoruz. Chavón Nehri yakınında La

Romana'da 16. Yüzyıl Roma dönemi köylerinden esinlenerek inşa edilmiş bir replikadır. Taştan

yontulmuş alan, uzun zaman önce adada Akdeniz esintileri taşıyan bir köyün nasıl görüneceğinin

etkileyici bir örneğidir. İnşaat, Altos de Chavón'un yapımına, Dominik Cumhuriyeti kültürü için bir

merkez olarak hizmet vermesi amacıyla 1976'da başlanmıştır. Burada görülen taş işçiliği ve metal

oymaların çoğu, bir zamanlar ada yaşamında çok öne çıkan el işçiliğine dikkat çekmeye devam eden

yerel zanaatkarlar tarafından yapılmıştır. Altos de Chavón'un çoğu taştan yapılmıştır ve sahil

konumu, dramatik ve ilham verici bir fon sağlar.. Bu turun ardından otelimize dönüyoruz ve serbest

zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN | (04 Mayıs Çarşamba) YARIŞMA TURU

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından parkurlara doğru yola çıkıyoruz. Parkurlarda benzersiz

bir macera bizleri bekliyor. Oyun parkurlarından birinde kura çekerek yapacağımız yarışma ile

oldukça eğlenceli bir rekabet yaşayacağız. Yarışmaların ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve

sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Opsiyonel Ekstra Tur COCO BONGO NIGHT SHOW: Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte ünlü Coco Bongo Show turumuzu gerçekleştireceğiz. Birbirinden iyi dansçıların canlı performanslarını izleyeceğiz. Işık gösterileri ve eğlence dolu anlar ile Punta Cana’da mutlaka deneyimlemeniz gereken, unutamayacağınız bir gece olacaktır. Coco Bongo; yüksek enerjili bir parti atmosferine ve ünlü filmlerden sahneleri yeniden canlandıran 40’tan fazla sanatçıyla dünyaca ünlü bir gösteriye sahiptir. En sevdiğiniz şarkılara eşlik ederek, dans etmenin ve eğlencenin keyfini çıkarın. (otel gidiş – dönüş transferi dahildir) Bu aktivitemize katılmak isteyenler için, ekibimiz tarafından kura çekimi yapılarak Acun Medya parkurlarında yarışma düzenlenecektir. Parkurların bulunduğu Acun Medya prodüksiyon alanında, yarışma formatının gizlilik sözleşmesi gereği ziyaretçiler tarafından telefon, kamera ve diğer tür kayıt cihazlarının kullanılmasına izin verilmemektedir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 Acun Medya Prodüksiyon alanında yapılacak olan canlı oyun izleme, gezi ve yarışma turu için planlanan gün ve saatler, oyun alanı müsaitlik durumuna ve çekim takvimine bağlı olarak değişiklik göstermesi halinde paket içeriği değişmeksizin turlar arasında gün değişikliği veya akış güncellemesi hakkı festival tur turizm'e aittir.

 Hava Yollarının planlanan kalkış saatleri, havalimanları denetim amirliği ve gümrük muhafaza kontrollerine bağlı olarak farklılık göstermesi halinde, tur programı içeriği değişmeksizin uçak kalkış saatlerini güncelleme hakkı festival tur turizm'e aittir.

 Dominik Adası turumuzda yarışma alanı ziyaret günü için katılım sağlayacak olan tüm misafirlerin Acun Medya yarışma parkurları formatı ve prodüksiyon gizliliğini koruma anlaşması gereğince ‘’Gizlilik ve Sorumluluk Sözleşmesi’’ imzalamaları gerekmektedir.

6.GÜN | (05 Mayıs Perşembe) DOMINICUS LA ROMANA  ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış saatimize kadar serbest zamanımız olacak.
Belirtilen vakitte çıkış işlemlerimizi tamamlayarak eve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından Corendon Airlines uçağı direkt olarak yerel saat ile 16:00’da İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemizi uçakta geçiriyoruz.

7.GÜN | (06 Mayıs Cuma) ISTANBUL

Türkiye saati ile saat 11:00 ‘de İstanbul Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sona ermektedir.

OTEL SEÇENEKLERİ – PAKET FİYATLARI
     
OTELLERDBL ODADA KİŞİ BAŞITEK KİŞİLİK ODA FARKIDBL ODADA 3. KİŞİ2-12 Yaş Çocuk Ücreti
4*  VIVA WYNDHAM DOMINICUS V.B. STANDARD ROOM, HER ŞEY DAHİL2.699 USD390 USD2.599 USD2.399 USD
4*  CATALONIA GRAN DOMINICUS V.B. COMFORT ROOM, HER ŞEY DAHİL2.899 USD590 USD2.799 USD2.599 USD
5*  IBEROSTAR SELECTION HACIENDA DOMINICUS V.B. STANDARD ROOM, HER ŞEY DAHİL3.099 USD960 USD2.999 USD2.949 USD

0-2 Yaş ücretsizdir, yalnızca havayolu tarafından 125 USD uçak vergi bedeli tahsil edilir.

2-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklamalarda geçerlidir.

 

OPSİYONEL TUR

 Festival tur turizm 0224 247 56 00 www.festivaltur.com

COCO BONGO NIGHT SHOW 110 USD

( Gidiş-Dönüş transferleri , atıştırmalıklar ve yerli içkiler dahil )

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 Corendon Airlines ile İstanbul – La Romana gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

 5 Gece Seçili Otelde Her Şey Dâhil Konseptiyle Konaklama

 Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Yemekler

 Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

 Bayram Özel Partisi

 Kahve, Kakoa ve Tütüne Yolculuk & Altos de Chavon Turu

 Acun Medya Prodüksiyon ve Canlı Oyun İzleme Turu

 Yarışma Turu

 Saona Adası & Catamaran Turu

 Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Pakete Dahil Olmayan Servisler

o Yurtdışı Çıkış Harcı

o Kişisel Harcamalar ve Bahşişler

o Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler

o Coco Bongo Night Show Turu

o Kişisel harcamalar

o PCR Testi

 

Festival tur turizm 0224 247 56 00 www.festivaltur.com

ÜLKEYE GİRİŞTE VE ÇIKIŞTA COVİD-19 HAKKINDA BİLGİLENDİRME

(Covid -19 önlemi olarak giriş ve çıkış prosedürleri değişebilmektedir)

Dominik Cumhuriyeti’ne Giriş:

Dominik Cumhuriyeti’ne varışta semptom gösteren herkese yada göstermeyen yolcuların bir kısmına hızlı, tesadüfi bir test kontrolü yapılmaktadır. Son dozun uygulanmasından en az 3 hafta geçmiş aşı kartı sunan veya Dominik Cumhuriyeti'ne  arışından önceki 72 saat içinde PCR testi yaptırarak negatif sonuç ibraz edebilen yolcular rastgele testten muaf tutulacaktır. Tüm yolcuların ayrıca bir ateş kontrolü yapması gerekecektir. Semptom gösteren veya test sonuçları pozitif çıkan yolcular izole edilecek ve yetkili yerlerde refakat edilecektir.

Türkiye’ye Giriş: 
Tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz, demiryolu) ülkemize girişlerde; Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaftır.

DOMİNİK CUMHURİYETİ 04 Mart 2022 - 1075 Euro dan itibaren...

0.00 TL

04.03.2022 tarihinden 11.03.2022 tarihine kadar olan MART 2022 Dominik Cumhuriyeti turu detayları

PUNTA CANA TUR DETAYLARI 1. Gün - Punta Cana'ya varış
İstanbul havalimanından Paris aktarmalı Punta Cana havalimanına varış. Türkçe konuşan bir tur rehberi tarafından karşılanacaksınız ve Dominik Cumhuriyeti'nde kaldığınız süre boyunca özel rehberiniz olacak. Otele transfer ve check-in. Birlikte otelde akşam yemeği.
Video; https://www.youtube.com/watch?v=68Ouz1lMHMU

2. Gün - Punta Cana, otel ve plaj sefası
Birlikte kahvaltıdan sonra, bugün plajın ve otelin olanaklarının tadını çıkarın.
Bugün yüzmek, şnorkelle yüzmek veya sadece sıcak turkuaz suların ve Karayipler'in sonsuz gibi görünen beyaz rüya kumsalının huzur içinde tadını çıkarmak için zamanınız var.
Uzun süre güneşlendikten sonra, günlük stresinizi kesinlikle atacaksınız.
Akşam yemeğinden sonra Dominik gece hayatı bizi çağırıyor.
Video: https://youtu.be/9uvRV8DXZCI

3. Gün - Punta Cana ve Anamuya
Slogan neydi? "Dominik Cumhuriyeti her şeye sahiptir".
Dominik Cumhuriyeti deniz ve sahilden çok daha fazlasına sahiptir.
Bugünkü gezi programımız bizi Anamuya dağlarına götürüyor.
Size olan sürprizimiz, Egzotik meyveler ve Karayip havası, bu adaya olan hayranlığımızı sonsuz bir şekilde artıracak.
Eğlenceli bir günün ardından sonra açık otel açık büfesinde akşam yemeğini alıyoruz.
Akşam yemeğinden sonra otel barında her şey dahil konseptin keyfini çıkarmak veya şehri ve barları gezmek için yeterli zamanımız var.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ars9IX36UNk

4. Gün - Isla Catalina, şnorkelle yüzme, dalış
Şnorkelle yüzme veya padi dalışı. Bugün Isla Catalina turumuzda bu muhteşem sualtı deneyimlerini ışıl ışıl duygular, bembeyaz kumsal, masmavi deniz ve her şey dahil hizmet ile birleştiriyoruz. Sualtı dünyası WALL ve AQUARiUMu keşfederken size şnorkel ekipmanını ücretsiz olarak sağlıyoruz.
Bu anlarda en güzel renkli mercanları ve tropikal balıkları deneyimleyin.
NOT: Padi dalışı ücretlidir ve resmi Padi sertifikası gerektirir.
Pastoral beyaz kumlu plajları, masmavi denizi ve tarihi mirası ile tanınan Isla Catalina'ya vardığınızda, geleneksel Dominik öğle yemeği ile şımartılacaksınız. Sonra katamaranla geri dönüyoruz. Gezi boyunca sizler için açık bir barımız var ve merengue ve bachata dansları ile eğlenceler ruhları ısıtıyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dSF1GEy2GjI

5. Gün -Bacardi Adası, Samana ve Survivor Adası
Kahvaltıdan sonra Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğu kıyılarını keşfetmek için Punta Cana Hotel'den check-out. İlginç bir kara gezisinden ve El Valle'deki yerel bir aileyi ziyaret ettikten sonra Samana körfezini geçiyoruz. Binlerce balina Ocak'tan Mart'aylarına kadar her sene burada çiftleşmeye gelirler. Eğer geziniz bu süre içerisindeyse bu harika hayvanları ve doğal olayı yakından görme fırsatınız olacaktır.
Bu gezimizde Bacardi Adası Cajo Levantado'yu geçiyoruz. Uzun zaman önce Bacardi reklamı bu adada çekildi. O zamandan beri bu ada Avrupalı ​​turistler tarafından "Bacardi Adası" diye adlandırılır.
Daha sonra televizyondan bilinen her “SURVIVOR Adasına” yaklaşıyoruz. Zaman zaman "Survivor Ekibini” yakından görme fırsatımız oluyor.
Günübirlik gezimiz kuzeyde Las Terrenas adındaki hareketli küçük bir kasabada sona eriyor.
Otelimize yerleştikten sonra son bir içki ile akşam yemeği yiyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=4HIHSewEwHE
https://www.youtube.com/watch?v=2cZLl32Dtug 

6. Gün - Santo Domingo
Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00'da resepsiyonda buluşup Las Terrenas´dan ayrılıyoruz.
Bu gezi programı Santo Domingo'daki eski şehir, çeşitli kültürel, tarihi yerler ve turları içerir. Diğer görebilecegimiz Kristof Kolomb heykeli ve Alcazár de Colón sarayının bulunduğu Parque Colóndur. Santo Domingo'da tipik bir Dominik restoranında rehberiniz tarafından yerel yemeklerin sunumu ile öğle yemeği yiyeceğiz.
Öğleden sonra Santo Domingo'nun ünlü alışveriş caddesi El Conde'de alışveriş için serbest zaman. Ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve sonrasında ister gösteri programı, ister herşey dahil bar veya gece hayatı her akşam olduğu gibi sizi bekliyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=lDD4CDit-2c

7. Gün - İstanbul'a dönüş uçuşu
Her şeyin bir sonu vardır. Bu harika, unutulmaz Karayip turunun sonuda bugün olacak.
Santo Domingo'daki Zona Colonial'ın yaya bölgesinde Karayipler'de son bir nefes almak için saat 15'e kadar zamanımız var. Bir şeyler atıştırdıktan sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz.
Sizden üzülerek Onboardingte vedalaşırken sizi memnun ettiğimizi umuyoruz.
Sizi tekrar bir gezimizde görmeyi ve bizi tavsiye etmenizi dört gözle bekliyoruz.

8. Gün - İstanbul'a varış
Saat farkından dolayı 8. gün İstanbul'a varacaksınız.

10 günlük turda Punta Cana'da bir otelde 3 gününüz daha var.
 


Dominik Cumhuriyeti'nde mutlaka almaniz gereken üç şey.

Rum Brugal
Brugal romu Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeyinde üretilir. Orada şirketin kurucusu "Don Andrés Brugal Montaner", kendi üretim sürecini kullanarak ilk kez 1888'de kendi adını taşıyan Brugal Rum'u damıttı.
Brugal markası ile sadece rom satın almıyorsunuz, Brugal tarihi ile özel bir mirası koruyor. Geleneksel şirket, Brugal'ın kurucusu Don Andres Brugal Montaner'in hikayesiyle bağlantılıdır. Şeker kamışı likörlerinde de çok özel kalite standartlarını korur. Don Andres Brugal Montaner de bu ruhun üretiminde her bir üretim adımının kalite ve inceliklerini bilinçli olarak belirlemiştir. Şirket, yüz yılı aşkın bir sürede bu iddiaya kendini adamıştır.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=jDIvEE_sKNc

Yarı değerli Larimar taşı
Dünyadaki tek Larimar adanın güneydoğusundaki yüksek dağlarda bulunur. Bu taş 1974'te keşfedildi. Bu çizilmeye dayanıklı yarı değerli taştan hediye olarak kolyeler, küpeler ve mücevher kutuları yapılır. Bu eşsiz taşın değeri renkle birlikte artar. Ne kadar koyu olursa o kadar değeri artar.
Video; https://www.youtube.com/watch?v=UA7Dtev6pv4

Puro
Dominik Cumhuriyeti - premium purolarda bir numaralı üretici.
Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in ortasında, inanılmaz derecede beyaz kumsalların, berrak mavi gökyüzünün ve masmavi denizlerin bulunduğu bu dünyada, nerdeyse hiç olmayacak kadar harika bir tatil destinasyonudur. Bu orta Amerika adası aynı zamanda birinci sınıf tütün üreticisidir. Hatta dünya çapındaki tüm premium puro üreticileri arasında birinci sıradadır. Başka hiçbir yerde, Küba'da bile, uzmanların bile tam olarak ölçemeyeceği kadar çok sayıda seçkin puro markası yoktur. Belki her gerçek meraklının kalbini daha hızlı attıran 400, belki daha farklı markalar vardır. Daha da şaşırtıcı olan şey, Dominik Cumhuriyeti'nin sadece birkaç on yıl boyunca puro üreticisi haline gelmesidir - şimdiye kadar ülke sadece tütün yetiştiren bir bölge olarak biliniyordu.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=oSiz2WT4k6A

TUR BAŞLANGIÇ VE SON İSTASYONU Punta Cana Havalimanı (PUJ)

DAHİL HİZMETLER  
6 gecelik konaklama
6 kahvaltı
6 kez öğle yemeği
6 akşam yemeği
Oteldeki tüm yiyecek ve içecekler
Gezilerde yemekler ve alkolsüz içecekler
Programa göre tüm transferler
Listelenen tüm geziler
Tüm vergiler ve harçlar

DAHİL OLMAYANLAR
Özel seyahat sağlık sigortası
Bahşişler ve kişisel harcamalar
Uçuş İstanbul - Punta Cana – İstanbul Uçak Bileti

KONAKLAMA
Çeşitli 4 **** ve 5 ***** otellerde olacaktır

HAVALİMANI MALİYETLERİ
Uçuş maliyetleri günlük olarak değişmektedir. Bu nedenle seyahat acentanızdan uçuş fiyatlarını sorgulamanızı rica ediyoruz.

UÇUŞ DETAYLARI ÖRNEKTİR:
GİDİŞ - 03 Mart 2022
Toplam seyahat süresi: 18h20
KALKIŞ - 05:05 - İstanbul (IST)> Paris (CDG)
Seyahat süresi: 3h45
Havayolu: Air France, AF1391
Uçak: Airbus A320-200
Kabin: Ekonomi

BAĞLANTILI UÇUŞU:
12:00 Paris (CDG)> Punta Cana (PUJ)
Seyahat süresi: 9h25
Havayolu: Air France, AF0760
Uçak: Boeing 777-300
Kabin: Ekonomi
Varış 16:25 Punta Cana (PUJ)

DÖNÜŞ -
10 Mart 2022
Toplam seyahat süresi: 23h50
KALKIŞ: 21:20 Santo Domingo (SDQ)> Paris (CDG)
Seyahat süresi: 8h30
Havayolu: Air France, AF0760
Uçak: Boeing 777-300
Kabin: Ekonomi
Varış: 10:50 +1 gün, Paris (CDG)
Toplam seyahat süresi: 11h55

BAĞLANTILI UÇUŞU:
22:45 Paris (CDG)> İstanbul (IST)
Seyahat süresi: 3h25
Havayolu: Air France, AF1390
Uçak: Airbus A320-200
Kabin Ekonomisi
Varış: 04:10 + İstanbul'da ikinci gün (IST)

BAGAJ
İstanbul > Punta Cana / Santo Domingo > İstanbul
Yolcu başına 1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 12 kg) ve 1 bagaj (23 kg) dahildir.
DİKKAT : UÇUŞLAR HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN SİSTEMLERİNE GÖRE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

Bursa Çıkışlı PROMOSYON KÜBA TURU 1890 Euro

0.00 TL

Fiyatlar 9+ kişi için geçerlidir. Daha az sayıdaki gruplar VİP grup olarak değerlendirilecektir.

VİP grup fiyatı 4+ kişi 2400 Euro dan başlamaktadır

1.Gün Tur Güzergahı

Havana İstanbul

HAVAYOLU :  AIR FRANCE

HAVANA (3) – VARADERO (2)

VARADERO OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA
VİZE VAR ( SADECE PASAPORT FOTOĞRAFINI GÖNDERMENİZ YETERLİ) 

İSTANBUL – HAVANA  

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 02.00’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 05.05’te Air France Havayolları’nın AF1391 nolu uçuşu ile Paris’e uçuş. Yerel saat ile 07.50’de Paris’e varış. Yapılacak aktarmanın ardından saat 13.25’de Air France Havayolları’nın AF820 nolu uçuşu ile 17.50’de Havana’ya varış. Varışımıza istinaden havalimanından ayrılıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı : Dahil

Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 
 


2.Gün Tur Güzergahı

Havana

HAVANA

Kahvaltının ardından Havana şehir turu. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, Plaza de Vieja göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli ve canlı müzikli Benzersiz Havana Turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. (Amerikan arabaları gezimiz 2 saat sürecektır.) En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restorantımıza doğru hareket ediyoruz.

 Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış ve Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde gerçekleşecek olan akşam yemeği turumuza katılabilirler (85 Euro). Turumuz otantik yerel restorantımız da beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. (1 mojito + 2 adet alkollü alkolsüz içecek ücretsizdir.) Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden mojito, cuba libre, pina colada, daiquiri tadına bakabilirsiniz.) Yemek sonrası otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Benzersiz Havana turunda alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

 

3.Gün Tur Güzergahı

Havana

HAVANA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. (Bazı dönemlerde renevasyon amaçlı kapalı olabiliyor) Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz El Palenque Restorant da özel fırında Tavuk, yerel sebze ve meyvelerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. 

Not: Turumuz esnasında olmazsa olmazlar arasında olan Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u mutlaka denemelisiniz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Pinar del Rio-Vinales turunda alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 


4.Gün Tur Güzergahı

VaraderoHavana

HAVANA – VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından Varadero’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize yerleşme. Tam gün serbest zaman. 

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

5.Gün Tur Güzergahı

Varadero

VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Crusero Del Sol turuna katılabilirler (125 Euro). Bu turumuzda öncelikle Marina Gaviota’dan bineceğimiz Katamaran ile hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Burada şnorkelle dalış  fırsatımız olacak. Ardından Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanco’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides, balık vb.) öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest zamanımız olacak. Turumuz esnasında yiyecek ve içecekler (alkollü alkolsüz kokteyller ve soft içecekler sınırsızdır) ücretsizdir.

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

6.Gün Tur Güzergahı

VaraderoHavanaİstanbul

VARADERO – HAVANA – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana Jose Marti Hava Limanı’na transfer. Havana’dan 20.55’de Air France Havayolları’nın AF825 nolu uçuşu ile Paris’e hareket. Ertesi gün saat 11.05’de varış ve yapılacak olan aktarmanın ardından AF1390 nolu uçuş ile saat 21:40’da İstanbul’a hareket saat 03.10’da varış ve turumuzun sonu.

Eşsiz sahiller

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 19.02.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Fiyat  ilk 9 kişi için geçerlidir. Sonraki kayıtlar da güncel fiyatlar verilecektir.

 

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Festival Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 

 1. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Festival Tur sorumlu tutulamaz.

 

 1. Festival Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

 

 1. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 

 1. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

 

 1. Tura katılım için Festival Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Festival Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 

 1. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

 

 1. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından FESTİVAL TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 1. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Festival Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Festival Tur sorumlu tutulamaz.

 

 1. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Festival Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 

 1. Festival Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

 1. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

 

 1. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Festival Tur misafirleri Festival Tur sorumluluğundadır.

 

 1. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.

 

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 

 1. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

#ömerlegeziyorum

Orta Amerika Turu | Küba, Meksika( 2 ÜLKE )

0.00 TL

Küba & Meksika 2690 EURO

2 Ülke

Küba: Havana
Meksika: Mexico City - Teotihuacan - Cancun - Chichen Itza

1.Gün

İstanbul 

 Havana

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 12:00’de buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK183 seferi ile 02.05’te Havana’ya hareket ediyoruz (13sa 50dk). Varış 07.55. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımız ile Havana şehir turuna başlıyoruz. Gezimizde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar Kenti ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğimiz Morro Kalesi’ni görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Capri La Habana Hotel vb.

2.Gün

Havana 

 Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza 1958 yılının sonunda Küba Devrimi'ne kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargodan dolayı bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel Meydanı'nı ziyaret ediyoruz. Santeria dini ve danslarını içinde barındıran (Rumba) sokağı ziyaretimizin ardından Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz Hz. İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro - Fuerza ve San Carlos Kaleleri'ne ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesi'ni ziyaret edeceğiz. Casablanca Bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral - Armas - San Fransisco ve Vieja Meydanları'nı yürüyerek adımlayacağız. Erken akşam yemeğimizin ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Interjet Havayolları 4O2901 seferi ile saat 20.05'te Mexico City’ye uçuyoruz. 3 Saat, 15dk'lık uçuş sonrası varış: 22.20. Konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

3.Gün

Mexico City 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından başkent Mexico City gezimize başlıyoruz. 2250m yükseklikte bulunan Mexico CityMeksika'nın 31 bölgesinden biridir. En büyük, ayrıca en şöhretli şehri olmasının yanı sıra da ortak devletin en yoğun ilidir. 1300'lü yıllarda Aztekler tarafından birbiri ile bağlantılı 5 gölden biri ve en büyüğü olan Texaco Gölü üzerine kurulmuş ve 15. yüzyıla kadar Meksika İmparatorluğu'nun başkentliğini yapmış olan Mexico City, Aztek Uygarlığı ve eski dönemlerin olduğu kadar günümüzün de modern sanat ve mimarisinin merkezi, politika, kültür, eğitim ve finans açısından da ülkenin merkezi konumundadır. Aztekler Dönemi'nde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Mexico City günümüzde 25 milyonu aşan nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol unvanına kavuşmuştur. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuz sırasında Azteklerden bugüne kadarki tarihsel süreçte sürekli farklı amaçlar ile kullanılan, kimi zaman engizisyon mahkemesine kimi zaman ise seyyar satıcılara ev sahipliği yapan ancak bugün sömürge tarihinin beyni sayılan Zocalo Meydanı, Osmanlı Saat Kulesi, Amerika Kıtası'nın en büyük ve en eski katedrali olma özelliğine sahip olan Metropolitan Katedrali, Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan, ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu “Palacio Nacional” Ulusal Saray göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği yerel restoranlarda ünlü Meksika tacoslarını tadabilirler. Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ve geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

4.Gün

Mexico City 

 Teotihuacan 

 Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Teotihuacan Piramitler Bölgesi'ne doğru yola çıkıyoruz (50km). Gezimizde “Tanrıların Yeri” anlamına gelen, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezi olan Teotihuacan'a varıyoruz. Arkeolojik Park gezisinde şehrin ortasından geçen güney kuzey eksenindeki Ölüler Yolu (La Calzada de los Muertos) bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler Yolu'nun güney ucunda Ay Piramidi (Piramide De Luna) yer almaktadır. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte doğu ucunda devasa Güneş Piramidi (Piramide Del Sole) yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Teotihuacan’ın, kimler tarafından kurulduğu ve neden aniden terk edildiği halen gizemini korumaktadır. Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı ve Quetzalpapalotl (Kelebek Kanatlı Kuş) Sarayı, büyük Tanrı  denilen “Tüylü Yılan”a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ve Jaguar Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Aşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

5.Gün

Mexico City 

Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerini müteakip Aeromexico Havayollarının AM591 seferi ile Cancun’a uçuyoruz. Kalkış: 10:05 (Uçuş: 2 Saat 25 dk ) Varış: 12:30. Karayip Denizi'nin en güzel kıyılarına sahip olan bu güzel sahil şehri Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika’nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, alışveriş mağazaları ile şehir turu ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

6.Gün

Cancun 

 Chichen Itza 

 Cancun
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Cancun’dan ayrılarak özel aracımızla 2 saatlik yolculuk sonrası Chichen Itza Antik Kenti'ne varıyoruz. 2007 yılında açıklanan Dünyanın Yeni 7 Harikası arasında bulunan Kukulkan Tapınağı'nı içerisinde bulunduran, Maya tarihinin en önemli kentlerinden Chichen Itza gezimiz belleklerinizden uzun yıllar silinmeyecek. Antik kent ziyareti sonrası Yucatan Yarımadası'nda bulunan Cenote olarak adlandırılan Meksika’nın ve dünyanın en güzel doğa harikalarından doğal kuyuları görüyoruz (Yüzmek isteyenler yanlarına haşemalarını alabilirler). Unutamayacağınız bu tecrübe sonrası Cancun'a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

7.Gün

Cancun 

 İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 06.00’da Cancun Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK181 seferi ile 09:55’de İstanbul’a uçuyoruz.

8.Gün

İstanbul

Varış: 06.00.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Havana - Cancun / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Havana / Mexico city tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Mexico City / Cancun tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set-menü veya açık büfe akşam yemekleri
 • Küba'da eski Amerikan arabaları ile gezi
 • Teotihuacan Piramitler Bölgesi, Chichen Itza Antik Kenti giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Küba vizesi ve hizmet bedeli: Kişi başı 250TL (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
 • Bordo pasaportlular için Meksika e-vizesi ve hizmet bedeli: 50TL
 • Yeşil pasaportular için Meksika vizesi ve hizmet bedeli: 45$
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Online Randevu Alabilirsiniz!

6698 sayılı KVKK ve GDPR uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizle ilgili mevzutlara uygun olarak kullanılan çerezler için, Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz.