UÇAKLI GAP TURU 19 MART 2022

3900.00 TLUÇAKLI GAP TURU
Hatay - Gaziantep - Adıyaman - Diyarbakır – Mardin -Şanlıurfa

4 GECE 5 GÜN

 

1.Gün ( Hatay Arkeoloji Müzesi – St. Pier Kilisesi – Habib Neccar Camii – Uzun Çarşı )

Bursa’dan 04:00’da belirlenen noktalardan hareket ile Sabiha Gökçen Havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri ardından Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı – Hatay Havalimanı uçuşu ile yolculuğumuza devam ediyoruz. 

Saat 10:35’de dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak bilinen (HATAY) Antakya’ya ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretimizin ardından eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Çarşı gezimizin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.  

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı                   : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır 

Öğle Yemeği           : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır. 

Akşam Yemeği        : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama              :  Gaziantep

 

2.Gün ( Halfeti – Nemrut Dağı - Cendere Köprüsü - Diyarbakır )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti de tekne turuna çıkıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Halfeti’de çay ve fotoğraf molası sonra Adıyaman’a gidiyoruz. Adıyaman’da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kahta üzerinden muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiochos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce pek çok antik eser göreceğiz. Sırasıyla Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü’nü ve Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek (panoramik) minibüslerimizle 2150mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde.) Nemrut Dağında doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon- Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene/ Fortuna/ Tyche, Kral Antiochos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek günümüzü sonlandırıyoruz ve aracımıza binerek Diyarbakır’da konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı                   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği           : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır. 

Akşam Yemeği        : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama              : Diyarbakır

 

 

3.Gün  Salı  ( Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat - Mardin  )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Diyarbakır’da Tarihi Hasanpaşa Hanı ve Ulu cami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Bismil güzergahından Batman’a ulaşıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini , gizli su tünelini , El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından aracımıza binerek Mardin merkezdeki otelimize gidiyoruz. 

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı                   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği           : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği        : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama              : Mardin

 

 

4.Gün (  Mardin – Göbeklitepe - Şanlıurfa – Balıklı Göl -  Sıra Gecesi )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Otantik yapısıyla bizi karşılayan ve bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek ayrılarak Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe 'ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrası Balıklı Göl ve çevresini gördükten sonra çarşıda vereceğimiz serbest vaktin ardından Akşam dileyen misafirlerimiz ile Akşam yemeği için Sıra Gecesine gidiyoruz ve konaklama otelimizde olacak.  

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı                   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği           : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği        : Sıra Gecesi dahilinde alınıyor ( Ekstra 190 TL )

Konaklama              : Şanlıurfa

 

5.Gün ( Şanlıurfa – Harran –Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Zeugma Antik Kenti kazılarından çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zamanımızda rehberimizin önerileri doğrultusunda alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ardından dönüş yolculuğumuz için Adana Şakirpaşa Havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayolları  ile saat 22:35’de uçağımız hareket ediyor. 00:00’da Sabiha Gökçen Havalimanına inişimiz ve bagaj işlemleri sonrası bizi bekleyen aracımız ile Bursa’ya yolculuğumuz başlıyor. Bursa’ya varışımız ardından bir başka Yeniyıl Tur  organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı                   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği           : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği        : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama              : Bu gece konaklama yoktur.  

 

Fiyatlandırma 3900 TL den itibaren…

 

4 - 5 Yıldızlı Oteller 

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Kişi Başı

0 – 2 Yaş Çocuk2-10 Yaş Çocuk
 3900 TL4800 TL1600 TL3100 TL

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                                                                               Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • 4 - 5 Yıldızlı otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,                * İlk gün sabah kahvaltısı , Son gün akşam yemeği
  • 4 - 5 yıldızlı otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,                     * Tüm öğle yemekleri
  • Sabiha Gökçen – Hatay Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti                             * Yemeklerinde alınacak tüm içecekler
  • Adana – Sabiha Gökçen Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti                            * Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  • Bursa – Sabiha Gökçen – Bursa ulaşım                                                              * Programda ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve turlar,
  • Araç içi ikramlar                                                                                   * Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
  • Programda belirtilen tüm turlar                                                          * Halfeti Tekne Turu ( 90 TL )
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri                                              * Akşam Yemekli Sıra Gecesi ( 190 TL )
  • Seyahat Sağlık Sigortası                                                                       * Nemrut Dağı Minibüs ile ulaşım ( 90 TL )
  • Programda belirtilen tüm ulaşımlar


                                                                                   #ÖmerleGeziyorum
                                                                      0224 247 56 00 – 0516 169 29 16                                                                                                                             

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Online Randevu Alabilirsiniz!

6698 sayılı KVKK ve GDPR uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizle ilgili mevzutlara uygun olarak kullanılan çerezler için, Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz.