EGZOTİK KÜBA TURU

0.00 TL

FESTİVAL TUR KÜBA TUR TARİHLERİ 06 Aralık 2023 10 Kasım 202301 Aralık 202306 Ocak 202410 Şubat 202408 Mart 202410 Nisan 2024 Egzotik Küba Turu (Lisanslı Butik Casa Konaklama) Thy İle 7 GeceSayfalarınızın tamamlanmasını beklemeniz gerekmez; belgenizi oluştururken erken bir aşamada içindekiler tablosu ekleyebilir. Belgenizin sayfaları gelişirken Word içindekiler tablosunun güncel kalmasına yardımcı olur.

 

EGZOTİK KÜBA TURU THY İle  Gidiş Ulaşımı  Turkish Airlines - TK183 02:10 - İstanbul Havalimanı (IST) 07:55 - Havana, Küba (HAV-Jose Marti Intl) Dönüş Ulaşımı  Turkish Airlines - TK183 09:15 - Havana, Küba (HAV-Jose Marti Intl) 10:10 - İstanbul Havalimanı (IST)

 

BUTİK PANSİYON CASA (Villa veya Ev) KONAKLAMA İLE KEŞFEDECEĞİZ

 

İSTANBUL – HAVANA

 

05 Aralık 2023 günü İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 22.30’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 02.10’da Türk Havayolları’nın TK 183 tarifeli sefer ile Havana’ya hareket Varış : 07.55’de Havalimanından ayrılıyor ve Havana şehir turumuza başlıyoruz.Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, Plaza de Vieja göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında öğle yemeğimizi yerel restorantta programa dahil olarak aldıktan sonra konaklama yapacağımız gerçek kübayı yaşayacağımız Casa particular evlerimize geçeceğiz  

 

Sabah Kahvaltısı : Uçakta alınacaktır.

 

Öğle Yemeği : Havana şehir turundan sonra ücrete dahil olarak alınacaktır.

 

Akşam Yemeği : Extra olarak serbest şekilde alınacaktır.

 

Para Birimleri : Küba – Peso  

 

2.Gün Tur Güzergahı HAVANA ( AMERİKA ARABALARI İLE HAVANA DEVRİM OPSİYONEL TUR )

 

Sabah Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli ve canlı müzikli Eski Amerikan Arabaları ile Havana Devrim Turuna katılabilirler (105 $). Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. (Amerikan arabaları gezimiz 2 saat sürecektır.) En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restorantımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve casalarımıza dönüş.

 

Kahvaltısı : Casalarda ücrete dahil olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Havana Devrim turunda alınacaktır.

 

Akşam Yemeği : Extra olarak serbest şekilde alınacaktır.

 

Para Birimleri : Küba – Peso  

 

3.Gün Tur Güzergahı HAVANA  

 

Sabah casalarımızda kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak tam gün düzenlenecek olan Öğle Yemekli Pinar del Rio – Vinales vadisi turumuza katılabilirler.( 120 $ ) Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. ( Puro Fabrikası kapalı olursa Vinales vadisinde Puro yapım ve fermantasyon bilgisi alıp bu purolardan satın alma fırsatı bulacağız ) Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası,Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk ve yerel sebze ve meyveler, turumuz sonrasın Havana’daki casalara transfer ve geceleme burada.

 

Not: Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alışverişi-Benito kahvesi ve Rom’u test ediniz

 

Sabah Kahvaltısı : Casalarda ücrete dahil olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Varadero turunda otelde herşey dahil olarak alınacaktır.

 

Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.

 

Para Birimleri : Küba – Peso  

 

 

 

4.Gün Tur Güzergahı HAVANA  

 

Bu sabahtan itibaren 3 gece 4 gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

 

Arzu eden misafirlerimiz için Extra konaklamalı paket gezimiz var.

 

3 GECE / 4 GÜN KONAKLAMALI ( CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA ) ( 400 €)

 

*Bu turumuz 2 GECE CASA konaklamalı + 1 GECE HER ŞEY DAHİL OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.  

 

Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.  

 

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

 

CIENFUEGOS TRINIDAD (EKSTRA)

 

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.

 

5.Gün Tur Güzergahı HAVANA  

 

Serbest zaman.

 

TRINIDAD - ANCON PLAJI (EKSTRA)

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ,Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca  Ancon sahiline gideceğiz ( Yüzme / denize girme imkanı vardır, hazırlıklı olunuz )

 

Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.

 

6.Gün Tur Güzergahı HAVANA  

 

Serbest zaman.

 

SANTA CLARA – VARADERO (EKSTRA)

 

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.  

 

7.Gün Tur Güzergahı HAVANA  

 

Serbest zaman.

 

VARADERO-HAVANA (EKSTRA)

 

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızın ardından serbest zaman. Son gece akşam yemeğimizi ekstra olarak, Küba’nın en ünlü şov ve müzik grubu Bueno Vista Social Club eşliğinde El Guarijito restaurant’ta alıyoruz. (85 $)  Geceleme Havana’da Casa Particular.

 

8.Gün Tur Güzergahı  HAVANA – İSTANBUL

 

 

 

Casalarda alacağımız erken kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberinizin bildireceği saatte Havana havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 183 tarifeli seferi ile 09.15’de İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Ertesi gün Yerel saat ile 10.10’da İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Önemli Bilgiler Not :

 

Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 11.09.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

 

Katılım Koşulları

 

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 

Festival Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Festival Tur sorumlu tutulamaz. Festival Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için Festival Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Festival Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından FESTİVAL TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Festival Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Festival Tur sorumlu tutulamaz.

Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Festival Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Festival Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Festival Tur misafirleri Festival Tur sorumluluğundadır.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

 

 

 

    Ücretli ve Ücretsiz Hizmetler

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul – Havana – İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak BiletiPanoramik Havana şehir turuLisanslı Butik Pansiyon Casa 7 gece oda kahvaltı konaklama (Özel odalar, Banyolar, Lisanslı Butik pansiyon Otel)Türkçe Rehberlik HizmetiHavana’da Şehir turunda öğle yemeğiHavalimanı vergisiZorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

****Vize hizmet bedeli -Konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.-Yurtdışı Çıkış Harç PuluProgramda Belirtilen Tüm Ekstra TurlarÖğle ve Akşam YemekleriTur Süresince Tüm Kişisel HarcamalarTURUMUZUN YEREL SERVISLER, REHBER ve KAPTANLAR İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı 60 Euro dur. Bu ücret turun 1. günü havalimanında rehber tarafından toplanır.Seyahat Koruma PaketiSeyahat Koruma Paketi Ücret Detayları;1.Kademe Kişi başı Tur bedeli  :   0 — 1.690 USD'ye kadar olan tur bedellerinde  --- satış fiyatı : 20 USD / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

**2023 sezonu içerisinde- Egzotik Küba turlarımızda triple konaklama satışa kapanmıştır. Ilgili turlarımızın satışı single, double ve twin şeklinde devam etmektedir**

 

festivaltur.com            #ömerlegeziyorum

TALYA İKONLARI TURU

0.00 TL

Milano – Venedik (1) – Floransa (1) – Roma (2) Pegasus Tarifeli Seferi ile… Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkânı! 06, 20, 27 Nisan & 11, 18, 25 Mayıs & 01, 15, 29 Haziran & 13, 20 Temmuz & 03, 17, 24, 26 Ağustos & 07, 21 Eylül & 05 Ekim 2023 Hareket 4 GECE 5 GÜN 

Gün İSTANBUL – BERGAMO – MİLANO – (Verona Turu) – VENEDİK Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından rehberimiz ile bekleme salonunda buluşuyoruz.

Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1211 sayılı seferi ile 08:45 ’de gerçekleşecek uçuşumuz ardından yerel saatle 10:35 ‘de Bergamo Havalimanı ‘na varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Milano ‘ya varışımız ardından şehir turu. 

Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turu sonrası Venedik ‘e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Venedik bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

2.Gün VENEDİK – (Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu) – (Venedik Renkli Adalar & Gondol Turu) Sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (65 Euro – Vapuretto ve şehir giriş ücretleri dahil) programımıza katılabilirler. Venedik‘te gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taş ve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbul’dan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güç sembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde verilecek serbest zaman diliminde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Renkli Adalar ve Gondol Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Venedik adasını lagünlerin içinden geçerek farklı açılardan gözlemleme şansına sahip olacağımız bu turumuzda, Lido ve Murano adalarını denizden görecek ve dünyanın en renkli 10 yerinden birisi olarak bilinen, dantelleri ile ünlü balıkçı köyü Burano Adası’nı ziyaret edeceğiz. Çevre gezisi ve alışveriş için verilecek serbest zaman Venedik’e dönerek şehrin sembolü haline gelmiş olan Gondol gezimizi gerçekleştirerek turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Floransa bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

3. Gün FLORANSA – (Pisa Turu) – (Siena Turu) – ROMA – (Roma Lokal Mahalleler Gece Turu) Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Pisa Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Dünyaca ünlü Pisa Kulesi’ni görüp fotoğraflayacağımız kısa serbest zaman ardından şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Floransa şehir merkezine hareket ediyoruz. Floransa ‘ya varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Roma ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Siena Turu (50 Euro) programımızı gerçekleştiriyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena ‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi sonrası turumuzu tamamlıyor ve Roma ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Roma bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Roma Lokal Mahalleler Gece Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Roma halkının arasına karışıp, adeta şehrin birer sakini gibi hissedeceğimiz bu gezimizde, doğallığı ve sadeliğinin yanı sıra kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları, kasapları ve daha birçok küçük ve şirin dükkanları ile gerçek İtalya havasını yaşayacağımız Trastevere, Piazza Trilussa ve Ponte Sisto bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Küçük masalar atılmış, labirenti andıran arka dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş turu sonrasında turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

4. Gün ROMA – (Roma İkonları & Vatikan & Castel Gandolfo & Nemi Turu) Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma İkonları & Vatikan & Nemi & Castel Gandolfo Turu (85 euro) programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak İtalya ‘nın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papa ‘nın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip olan Castel Gandolfo kasabası ile başlıyoruz. Castel Gandolfo gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız olan Nemi ‘ye hareket ediyoruz. Dağ çilekleri ile bilinen ve bu özelliği ile “Çilek Köyü” olarak adlandırılan Nemi, her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Meydanlara açılan daracık sokakları, büyüleyici göl ve vadi manzarasının havadaki çilek kokusu ile birleştiği Nemi’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak kısa serbest zaman ardından turumuza Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünya’nın en küçük ülkesi olan Vatikan ile devam ediyoruz. Her yıl binlerce Katolik’in ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papa ‘nın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 284 sütun ve sütunlarda 140 azizin heykelleri ile Dünya’nın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali’nin yer aldığı San Pietro Meydanı ‘nda (Aziz Petrus Meydanı) vereceğimiz serbest zaman (İsteğe bağlı Müze giriş ücreti 17 euro) ardından Roma şehir merkezine transfer. Turumuzun bu kısmında, Urbs aput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla Roma ve ikonlarında sizi tarihi bir yolculuğuna çıkarıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Roma şehir merkezinde sunulacak serbest zaman ardından otelimize transfer. 

5. Gün ROMA – İSTANBUL Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Roma Fiumicino Havalimanı ‘na hareket ediyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1224 Sefer sayılı uçuşu ile 14:50 ’de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 18:15 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. % 50 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 300 Euro yerine 150 Euro Pakete Dahil Olan Turlar: • Verona Turu (50 Euro) • Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (65 Euro) • Pisa Turu (50 Euro) • Siena Turu (50 Euro) • Roma İkonları & Vatikan & Castel Gandolfo & Nemi Turu (85 Euro) Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir) 3* Oteller (Şehir dışı) 2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı Tek Kişilik Oda Farkı 02 – 11,99 Yaş Çocuk 0 – 1,99 Yaş Çocuk 06 Nisan 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro

20 Nisan 2023 599 Euro 120 Euro 579 Euro 75 Euro

27 Nisan 2023 499 Euro 120 Euro 479 Euro 75 Euro 

11 Mayıs 2023 479 Euro 120 Euro 459 Euro 75 Euro 

18 Mayıs 2023 499 Euro 120 Euro 479 Euro 75 Euro 

25 Mayıs 2023 (Revize Fiyat) 499 Euro 120 Euro 479 Euro 75 Euro 

01 Haziran 2023 479 Euro 120 Euro 459 Euro 75 Euro 

15 Haziran 2023 529 Euro 120 Euro 509 Euro 75 Euro 

29 Haziran 2023 599 Euro 120 Euro 579 Euro 75 Euro 

13 Temmuz 2023 499 Euro 120 Euro 479 Euro 75 Euro 

20 Temmuz 2023 499 Euro 120 Euro 479 Euro 75 Euro

03 Ağustos 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 17 Ağustos 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 24 Ağustos 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 

26 Ağustos 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 07 

Eylül 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 

21 Eylül 2023 449 Euro 120 Euro 429 Euro 75 Euro 

05 Ekim 2023 399 Euro 120 Euro 379 Euro 75 Euro 

*** Venedik konaklamaları Vicenza, Padova, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır. *** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır. FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Bergamo / Roma – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti, • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli, • 3* şehir dışı otellerde toplam 4 gece oda & kahvaltı konaklamalar, • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer, • Milano ve Floransa ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri • Türkçe rehberlik hizmetleri. • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

www.festivaltur.com

KURBAN BAYRAMI AMSTERDAM TUR

0.00 TL

AMSTERDAM – EKSTRA TURLAR DAHİL

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… (Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkânı)


23 Haziran & 09, 28 Temmuz & 18 Ağustos & 22 Eylül & 06 Ekim 2022 


3 Gece 4 Gün

 

 

1. Gün                   İSTANBUL – AMSTERDAM – ŞEHİR TURU – SAKLI AMSTERDAM ve KANALLAR YÜRÜYÜŞ TURU

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Pegasus Hava Yolları’nın PC 1251 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:40 ’de Amsterdam ‘e uçuş. Yerel saat ile 11:30 ’de Amsterdam Schiphol Havalimanı ‘na varışımız ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Amsterdam Panoramik şehir tanıtım turu esnasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası sunulacak serbest zaman ardından Saklı Amsterdam ve Kanallar Yürüyüş Turu programımızı düzenliyoruz. Yürüyüş yolları, kanalları ve gece hayatı ile meşhur Amsterdam ‘ın lokal mahalleleri ve dar sokaklarında gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda şehri farklı açılarda keşfedecek, dünyaca ünlü antika mağazaları ve pazarlarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2. Gün                  AMSTERDAM – MARKEN & VOLENDAM & ZAANSEE SCHANS TURU – GIETHOORN HOBBIT KÖYÜ ve TEKNE TURU 

Sabah kahvaltısının ardından Marken & Volendam & Zaansee Shans Turu programımızı düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Yel değirmenleri, müzeleri, doğası ve kültürü ile bu tarihi kasaba Hollanda’nın turistik açıdan en popüler cazibe merkezlerindendir. Günümüzde boya ve yağ üretiminde kullanılan değirmenler ile, ahşap takunyalar gibi hediyelik el işçiliği örneklerini bulabileceğimiz dükkanları göreceğimiz Zaanse Schans gezimiz sonrasındaki durağımız eskiden bir adayken doldurularak yapılan bir yol ile karaya bağlanan sakin ve küçük Marken kasabası olacaktır. Bakımlı bahçelere sahip muhteşem evleri ve tahta ayakkabıları ile meşhur Marken kasabasında gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında turumuzun bir sonraki ziyaret noktası olan Volendam ‘a varıyoruz. Marken ‘e göre daha büyük bir balıkçı kasabası olan Volendam ‘da bakımlı ve güzel evlerin çevrelediği sokaklarda ve restoran ve kafeler ile dolu sahil yolunda gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında turumuzu tamamlayarak Giethoorn Hobbit Köyü Turu programımızı düzenlemek üzere Giethoorn ‘a doğru yola çıkıyoruz. Bu turumuzda, huzurlu atmosferi ve kanalları ile “Masal Diyarı” olarak adlandırılan Giethoorn ‘u ziyaret ediyoruz. Motorlu taşıtlardan uzak tertemiz doğası, köprüleri, kanalları, kendine özgü mimari harikası şirin evleriyle Giethoorn, dünyanın en huzurlu yerleri listesinde ilk sırada yer almaktadır. Bu masalsı kasabanın kanallarında ahşap tekneler ile gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Hobbitler ‘in yaşam alanlarını andıran şirin evleri seyre dalacağız. Tur sonrası Amsterdam bölgesindeki otelimize dönüyoruz. 

 

3. Gün                  AMSTERDAM 

Sabah kahvaltısı, kişisel aktiviteler ve alışveriş için tüm gün serbest zaman sunuyoruz.

 

4. Gün                  AMSTERDAM – İSTANBUL 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek uçuşumuz için Amsterdam Schiphol Havalimanı ‘na transfer.  Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ‘nın PC 1254 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 16.30 ‘de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 20.55 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR: 

 • Programa dahil olan turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Farklı turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
3* Oteller

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

02 – 11,99 Yaş

Çocuk

0 – 1,99 Yaş

Çocuk

23 Haziran 2022 (Stop & Sale)599 Euro160 Euro579 Euro75 Euro
09 Temmuz 2022 (Kurban Bayramı Özel)729 Euro160 Euro699 Euro75 Euro
28 Temmuz 2022619 Euro160 Euro599 Euro75 Euro
18 Ağustos 2022619 Euro160 Euro599 Euro75 Euro
22 Eylül 2022619 Euro160 Euro599 Euro75 Euro
06 Ekim 2022519 Euro160 Euro499 Euro75 Euro

*** Amsterdam konaklamaları Amsterdam, Zaandam, Amersfoort ya da Almere bölgelerinden birinde sunulacaktır.

3*, 4*, 5* Şehir Merkezi Otel Alternatiflerimizi Sorunuz…

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Amsterdam – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti, 
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli, 
 • 3 yıldızlı otelde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar, 
 • Amsterdam panoramik şehir turu,
 • Saklı Amsterdam ve Kanallar Yürüyüş Turu
 • Marken & Volendam & Zaansee Schans Turu
 • Giethoorn Hobbit Köyü ve Tekne Turu
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri, 
 • Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler, 
 • İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri, 
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 2€- 3€ arası değişen vergilerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro) 
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • İsteğe Bağlı İptal & İade Güvencesi (15 Euro) 

(Tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar koşulsuz & şartsız iade güvencesidir. Rezervasyon anında alınmalıdır. Sadece paket tur bedeli için geçerlidir) 

 • Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri

 

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

 

GENEL ŞARTLAR

 

 1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Festival Tur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Festival Tur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Festival Tur’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Festival Tur tarafından iptal edilmesi durumunda Festival Tur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Festival Tur sorumlu tutulamaz.
 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Festival Tur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. 

 

İptal ve değişiklik 

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Festival Tur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Festival Tur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 

 1. Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 2. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 3. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

 

Uçuşlar Hakkında

 

 1. İstyatur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
 2. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Festival Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 3. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
 4. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 5. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 6. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 7. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Festival Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 8. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Festival Tur’un sorumluluğunda değildir.
 9. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 10. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

 

Diğer Hususlar

 1. Festival Tur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Festival Tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Festival Tur  tarafından bildirilecektir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Festival Tur tarafından bilgi verilecektir.
 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir. 
 7. Festival Tur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Festival Tur tarafından garanti edilemez.
 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır. 
 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 19. Festival Tur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Festival Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. 
 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Festival Tur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

 

Vize ve Pasaport

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  Festival Tur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İstyatur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Festival Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Festival Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 2. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 3. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Festival Tur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 4. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. 
 5. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Festival Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 6. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan İstyatur sorumlu olmayacaktır. 
 7. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. 
 8. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 9. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 10. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir. 
 11. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

İRAN TURU 5

0.00 TL

İran Turu

Tahran – Rey – Şiraz – Yezd – İsfahan – Kum – Kaşhan

1.Gün11 Haziran Cumartesi

İstanbul Tahran  Rey  Tahran

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - Mahan Air" bankosunda 08.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Mahan Air’ın W5113 seferi ile 11.00’de Tahran’a uçuyoruz. Varış: 15.30. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Azadi Meydanı’nı fotoğrafladıktan sonra Rey şehrine hareket ediyoruz (15 km). Varışta Tuğrul Bey Kulesi'nin görülmesini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Esteghlal Hotel, 4* Ferdowsi Hotel vb.

2.Gün12 Haziran Pazar

Tahran  Şiraz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gülistan Sarayı gezisini müteakip Tahran Havalimanı'na hareket ediyoruz. 13.00 uçağı ile Şiraz'a uçuyoruz. Varış: 15.00. Şiraz şehir turumuzda; Hafız ve Sadi Türbeleri, ünlü şairler Moshir ve Vekil Sarayı, İrem Bağı, Kerim Han Kalesi (dışarıdan) ve çarşı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Zandiyeh Hotel, 5* Chamran Hotel vb.

 

Not: Uçak iniş saatinden dolayı planlanandan daha geç vakitte Şiraz'a varılırsa, bugün gezilemeyen bazı yerler ertesi gün gezilebilir.

3.Gün13 Haziran Pazartesi

Şiraz  Yezd

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, Kuran Kapısı, Tarihi Persapolis Şehri görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Yezd şehrine doğru yola çıkıyoruz (440 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Safaiyeh Hotel, 4* Moshir Al-Mamalek Garden Hotel vb.

4.Gün14 Haziran Salı

Yezd  İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yezd şehir turumuzda; Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Zerdüşt Tapınağı), Sessizlik Kuleleri, Emir Çakmak Kompleksi, kerpiç ve taş mimarisiyle daracık eski kent sokakları görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz (320 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel vb.

5.Gün15 Haziran Çarşamba

İsfahan  Kaşhan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; (açıksa) Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun Veziri Nizamül Mülk ve Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun hükümdarı Melik Şah'ın eşi Terken Hatun'un Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Zayende Rüd Nehri'ndeki 33 Köprü, Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Chehel Sütun (Kırk SütunSarayıNakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zamanı müteakip Kaşhan'a doğru yola çıkıyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Vanda Hotel vb.

6.Gün16 Haziran Perşembe

Kaşhan  Kum  Tahran  İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarihi Tabatabai Evi gezisi sonrası İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (109 km). Hz. Masume Camisi ve Kabri’nin ziyaret edilmesini müteakip Tahran Havalimanı’na hareket ediyoruz (108 km). Varışta Mahan Air W5114 seferiyle saat 17.15’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 19.00.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Mahan Air ile İstanbul / Tahran / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tahran / Şiraz arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 5 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Gülistan Sarayı, Hafız ve Sadi Türbeleri, Nasır El Mülk Camisi, Vekil Sarayı, İrem Bağı, Tarihi Persapolis Şehri, Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Yezd), Sessizlik Kuleleri, Minar Conban (Titreyen Minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Şah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Tarihi Tabatabai Evi giriş ücretleri (Yaklaşık 80€ giriş ücreti tura dahildir)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  İran tam aşılanmış misafirlerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (150-250TL arası) dönüşte İran'da 1 kez (15-20$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.
  Tam aşılanmamış misafirler ülkeye kabul edilmediğinden tura katılımları mümkün değildir.
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Dahil olan hizmetler kısmında belirtilmemiş giriş ücretleri
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Önemli:

Tur programımız az zamanda çok yer görülecek şekilde planlanmış olup; defalarca uygulanmıştır. Akşam yemekleri geç yenebilir ve otellere geç varılabilir. Yorucu bir programdır. Katılımcıların bu durumu göz önünde bulundurarak tura katılmaları gerekmektedir.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

DOMİNİK CUMHURİYETİ 6 GECE 8 GÜN 2299 EURO dan itibaren

0.00 TL

8 GÜNLÜK HARİKA BİR TUR
TUR DETAYLARI

DOMİNİK CUMHURİYETİ TUR DETAYLARI 

1. Gün - Punta Cana'ya varış

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Pegasus Airlines Uçak şirketiylen Madrid havalimanına takriben 3 Saat uçuştan sonra ulaşıp kısa bir beklemeden sonra AirEuropa Uçak şirketiylen Punta Cana havalimanına yolculuğunuzu devam ediyorsunuz.
 

           Türkçe, Ispanyolca, Ingilizce ve Almanca konuşan Tur Rehberiniz tarafından karşılanıp Dominik Cumhuriyeti'nde kaldığınız süre boyunca sizin 7/24 özel Rehberiniz olacak.
RIU Naiboa, VIK Hotel, Hotel Catalonia gibi, veya benzeri 4**** bir Otele transfer ve check-in işlemlerinden sonra birlikte otelde akşam yemeği.

 

2. Gün -  Punta Cana ve Anamuya
Slogan neydi? "Dominik Cumhuriyeti her şeye sahiptir".
Dominik Cumhuriyeti deniz ve sahilden çok daha fazlasına sahiptir.
Bugünkü gezi programımız bizi Anamuya dağlarına götürüyor.
Size olan sürprizimiz, Egzotik meyveler ve Karayip havası, bu adaya olan hayranlığınızı sonsuz bir şekilde artıracak.
Eğlenceli ve Adrenalin dolu bir günün ardından sonra otelinizin açık büfesinde akşam yemeğini alıyoruz.
Akşam yemeğinden sonra otel barında her şey dahil konseptin keyfini çıkarmak veya şehri ve barları gezmek için yeterli zamanımız var.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ars9IX36UNk

 

3. Gün - Isla Catalina, şnorkelle yüzme, dalış
Şnorkelle yüzme veya tüplü dalış günün konusu. Bugün Isla Catalina turumuzda bu muhteşem sualtı deneyimlerini ışıl ışıl duygular, bembeyaz kumsal, masmavi deniz ve her şey dahil hizmet ile birleştiriyoruz. Sualtı dünyası WALL ve AQUARiUMu keşfederken size şnorkel ekipmanını ücretsiz olarak sağlıyoruz.
Bu anlarda en güzel renkli mercanları ve tropikal balıkları deneyimleyin.

NOT: Tüplü dalışlar ücrete tabidir ve resmi Padi sertifikası gerektirir.
Rehberiniz size gereken bilgileri verebilir.

Pastoral beyaz kumlu plajları, masmavi denizi ve tarihi mirası ile tanınan Isla Catalina'ya vardığınızda, geleneksel Dominik öğle yemekleriyle şımartılacaksınız. Sonra katamaranla dans ve yerel müziklerle geri dönüyoruz. Gezi boyunca sizler için açık bir barımız var ve merengue, bachata dansları ile eğlenceler ruhları ısıtıyor.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dSF1GEy2GjI

 

 

4. Gün - Samana ve Survivor Adası
Kahvaltıdan sonra Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğu kıyılarını keşfetmek için Punta Cana Hotel'den check-out. İlginç bir kara otobüs gezisinden ve El Valle'deki yerel bir aileyi ziyaret ettikten sonra Samana koyunu geçiyoruz. Binlerce Balinalar Ocak ayından Mart aylarına kadar her sene burda çiftleşmeye gelirler. Eğer geziniz bu süre içerisindeyse bu harika hayvanları ve doğal olayı yakından görme fırsatınız olacaktır.
Bu gezimizde Bacardi Adası Cayo Levantado'yu geçiyoruz. Uzun zaman önce Bacardi reklamı bu adada çekildi. O zamandan beri bu ada Avrupalı ​​turistler tarafından "Bacardi Adası" diye adlandırılır.
Daha sonra televizyondan tanınan “SURVIVOR Adasına” yaklaşıyoruz. Zaman zaman "Survivor Ekibini” görme fırsatımız olabilir.
Günübirlik gezimiz kuzeyde Las Terrenas adındaki hareketli küçük bir kasabada sona eriyor.
Otelimize yerleştikten sonra son bir içki ile akşam yemeğini alıyoruz.

Video 2: https://www.youtube.com/watch?v=2cZLl32Dtug 
 

 


5. Gün - Las Terrenas
Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00'da resepsiyonda buluşup Las Terrenas´dan ayrılıyoruz. Turumuz Dominik Cumhuriyetinin Kuzeyinde bulundugumuz Atlantik sahilinden Güneyde olan Karayip sahiline kadar uzanıyor. Kırsal Dominik Cumhuriyeti'nin Ülke ve gelenekler, flora ve fauna, yaşam ve iş, müzik ve dans.gibi önemli noktalarını deneyimliyoruz. Rehberiniz size bu konuları detaylı açıklayacaktır.
 

6. Gün - Santo Domingo, tarihi eserler ve şehir hayatı
Bugünkü gezi programı Santo Domingo'daki eski şehir, çeşitli kültürel, tarihi yerler ve turları içerir. Diğer görebilecegimiz Kristof Kolomb heykeli ve Alcazár de Colón sarayının bulunduğu Parque Colóndur. Santo Domingo'da tipik bir Dominik restoranında rehberiniz tarafından yerel yemeklerin sunumu ile öğle yemeği yiyeceğiz.
Öğleden sonra Santo Domingo'nun ünlü alışveriş caddesi El Conde'de alışveriş için serbest zaman. Ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve sonrasında Karayiplerin emsali olmayan gece hayatı her akşam olduğu gibi sizi bekliyor.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lDD4CDit-2c
 


7. Gün - İstanbul'a dönüş uçuşu
Herşeyin bir sonu vardır. Bu harika, unutulmaz Karayip turunun sonuda bugün olacak.
Santo Domingo'daki Zona Colonial'ın yaya bölgesinde Karayipler'de son bir nefes almak için saat 17ye kadar zamanımız var. Bir şeyler atıştırdıktan sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz.
Sizden üzülerek Onboardingte vedalaşırken sizi memnun ettiğimizi umuyoruz. Tekrar bir gezimizde görmeyi ve bizi tavsiye etmenizi dört gözle bekliyoruz.8. Gün - İstanbul'a varış
Saat farkından dolayı 8. gün İstanbul'a varacaksınız.

 

Dominik Cumhuriyeti'nde mutlaka almanız gereken üç şey

Rum Brugal
Brugal Romu Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeyinde üretilir. Orada şirketin kurucusu "Don Andrés Brugal Montaner", kendi üretim sürecini kullanarak ilk kez 1888'de kendi adını taşıyan Brugal Rum'u damıttı.
Brugal markası ile sadece herhangi bir Rom almıyorsunuz, Brugal tarihi ile özel bir mirası koruyor. Geleneksel şirket, Brugal'ın kurucusu Don Andres Brugal Montaner'in hikayesiyle bağlantılıdır. Şeker kamışı likörlerinde de çok özel kalite standartlarını korur. Don Andres Brugal Montaner de bu ruhun üretiminde her bir üretim adımının kalite ve inceliklerini bilinçli olarak belirlemiştir. Şirket, yüz yılı aşkın bir sürede bu iddiaya kendini adamıştır.
 


Yarı değerli Larimar taşı
Dünyadaki tek Larimar adanın güneydoğusundaki yüksek dağlarda bulunur. Bu taş 1974'te keşfedildi. Bu çizilmeye dayanıklı yarı değerli taştan hediye olarak kolyeler, küpeler ve mücevher kutuları yapılır. Bu eşsiz taşın değeri renkle birlikte artar. Ne kadar koyu olursa o kadar değeri artar.
 


Premium Puro
Dominik Cumhuriyeti - premium purolarda bir numaralı üretici.
Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in ortasında, inanılmaz derecede beyaz kumsalların, berrak mavi gökyüzünün ve masmavi denizlerin bulunduğu bu dünyada, nerdeyse hiç olmayacak kadar harika bir tatil destinasyonudur. Bu orta Amerika adası aynı zamanda birinci sınıf tütün üreticisidir. Hatta dünya çapındaki tüm premium puro üreticileri arasında birinci sıradadır. Başka hiçbir yerde, Küba'da bile, uzmanların bile tam olarak ölçemeyeceği kadar çok sayıda seçkin puro markası yoktur. Belki her gerçek meraklının kalbini daha hızlı attıran 400, belki daha farklı markalar vardır. Daha da şaşırtıcı olan şey, Dominik Cumhuriyeti'nin sadece birkaç on yıl boyunca puro üreticisi haline gelmesidir - şimdiye kadar ülke sadece tütün yetiştiren bir bölge olarak biliniyordu.
 


=========================

DAHİL HİZMETLER  

1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 10 kg)
6 gecelik konaklama
6 kahvaltı
6 akşam yemeği
Punta Cana Otelde tüm yiyecek ve içecekler
Gezilerde yemekler ve alkolsüz içecekler
Programa göre tüm transferler
Listelenen tüm geziler
Dominik Cumhuriyetinde tüm vergi ve harçlar

DAHİL OLMAYANLAR
Özel seyahat sağlık sigortası
Dominik Cumhuriyeti Ayak bastı parası (10 US$)
Bahşişler ve kişisel harcamalar
Gezilerde alınan Kahvaltı ve Aksam yemeği haricinde olan yemek ve içecekler

KONAKLAMA
Çeşitli 4 **** ve 5 ***** Oteller
Misal: RIU Naiboa, VIK Hotel, Hotel Catalonia, Casa Grande , Princess Hotels gibi 4**** veya 5***** Oteller

HAVALİMANI MALİYETLERİ
Uçak fiyatları dahil olan uçuslar:
Istanbul-Madrid / Madrid Istanbul (Pegasus Airlines) 
Madrid-Punta Cana / Santo Domingo-Madrid (AirEuropa)

UÇUŞ DETAYLARI:

GİDİŞ
06 Mayıs 2022 - 10:25
ISTANBUL Sabiha Gökcen Havaalanı (SAW) > MADRID (MAD)
Not: Transit Salonu terk edilemez
Seyahat süresi: 3h35
Havayolu: Pegasus 
Kabin: Ekonomi
Varış 14:00 Madrid (MAD)

BAĞLANTILI UÇUŞU:
06 Mayıs 2022 - 16:00
MADRID (MAD)> PUNTA CANA (PUJ)
Seyahat süresi: 8h25
Havayolu: AirEuropa
Kabin: Ekonomi
Varış 19:25 PUNTA CANA (PUJ)

DÖNÜŞ -
12 Mayıs 2022 - 20:50
SANTO DOMINGO (SDQ) > MADRID (MAD
Not: Transit Salonu terk edilemez
Seyahat süresi: 9h20
Havayolu: AirEuropa
Kabin: Ekonomi
Varış: 13 Mayıs 2022 - MADRID (MAD)

BAĞLANTILI UÇUŞU:
13 Mayıs 2022 - 14:50 
MADRID (MAD) > ISTANBUL Sabiha Gökcen (SAW)
Seyahat süresi: 3h25
Havayolu: AirEuropa
Kabin Ekonomisi
Varış: 13 Mayıs 2022 - 20:00 -İSTANBUL

BAGAJ
İstanbul > Punta Cana / Santo Domingo > İstanbul
Yolcu başına 1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 10 kg) fiyata dahildir.
Ek bagaj, 20 kiloya kadar 86 € olarak ayrıca ücretlendirilecektir.

Tarihli Tur Fiyatları : 

15 Nisan 2022 ye kadar  : İki kişilik Oda da kişi başı 2299 Euro 

15 Nisan Sonrası : İki kişilik Oda da kişi başı  2399 Euro

Tek kişi Konaklama Farkı 540 Euro

BAYRAM ÖZEL DOMİNİK CUMHURİYETİ ADA TURU

0.00 TL

#ömerlegeziyorum

CORENDON AIRLINES İLE

30 Nisan – 06 Mayıs 2022

Dominicus (5 Gece)

 

1.GÜN | (30 Nisan Cumartesi) İSTANBUL  LA ROMANA  DOMINICUS

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 03.30’da buluşma. Check-in ve pasaport

işlemlerimizin ardından direkt olarak Corendon Airlines ile 06.30’da La Romana uçuşumuza

başlıyoruz. Dominik Cumhuriyeti yerel saati ile 11:30’da La Romana havalimanına varışımızın

ardından tur araçlarımız ile karşılanarak otelimize gideceğiz. Giriş işlemlerini yaptıktan sonra akşam

programımız için dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.GÜN | (01 Mayıs Pazar) SAONA ADASI & CATAMARAN TURU

Otelde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından Dominik Cumhuriyeti’ne bağlı en güzel adacıklardan

birinin keyfini çıkarmak için güne başlıyoruz. Katamaran ile denize açılarak Doğu Milli Parkı içinde

yer alan Saona adasını ziyaret edeceğiz, özenle korunmuş egzotik adanın eşsiz doğasının yanı sıra

Karayipler'in en güzel denizine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Adaya giderken Acun Medya

Prodüksiyon yarışmalarının yapıldığı denizdeki oyun parkurlarını uzaktan görme şansımız olacak.

Katamarandan keyifle izleyeceğimiz eşsiz manzaranın yanı sıra; yüzme, voleybol gibi aktiviteler için

serbest zamanımız olacak. Katamaranda limitsiz içecek servisi ve adada açık büfe öğle yemeği servis

edilecektir. Tüm günü geçirdiğimiz bu eğlenceli ve dinlendirici turun ardından katamaranla iskeleye

dönecek ve tur otobüsüyle otelimize ulaşacağız. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN | (02 Mayıs Pazartesi) Acun Medya Prodüksiyon ve Canlı Oyun İzleme Turu

Özel Bayram Partisi

Sabah kahvaltımızı otelde alacağız. Ardından Acun Medya Prodüksiyon tarafından düzenlenen

yarışma programının çekildiği alanda yaklaşık 1 saat boyunca oyun parkurlarını safari araçları ile

gezeceğiz. Parkur gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında ise canlı oyun izlemek

üzere çekim yapılan parkura yöneliyoruz. Türkiye yarışmacılarının heyecanla yarışacağı anlarda

orada bulunmak unutulmaz bir tecrübe olacak. Yarışmacıları , çekim ekibini ve oyun parkurlarını

yakından görebileceğimiz harika bir günün ardından otelimize dönüyor ve akşam gerçekleşecek olan

0224 247 56 00 www.festivaltur.com info@festivaltur.com

Özel Bayram Partisi’nden önce dinleniyoruz. Partide sürpriz konuklar ve ikramlarımız ile eğlence

dolu bir gece bizleri bekliyor. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN | (03 Mayıs Salı) KAHVE,KAKAO VE TÜTÜNE YOLCULUK VE

ALTOS DE CHAVON TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından adanın eşsiz doğasını, kültürünü ve

geleneklerini tanımak için güzel bir fırsat olan turumuzu yapmak üzere otelden ayrılacağız. Öncelikle

kırsal bölgelerin ulaşılmaz en güzel yerlerine giderek doğayı ve kasabaları keşfedeceğiz. Bu

gezicimizde kahve, kakao ve şeker kamışı üretimlerinin yapım aşamalarını ve tabii ki Puro ve tütünün

serüvenini öğreneceğiz.Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan Daha sonra kendinizi

Ortaçağda hissedeceğiniz Altos de Chavón kasabasına gidiyoruz. Chavón Nehri yakınında La

Romana'da 16. Yüzyıl Roma dönemi köylerinden esinlenerek inşa edilmiş bir replikadır. Taştan

yontulmuş alan, uzun zaman önce adada Akdeniz esintileri taşıyan bir köyün nasıl görüneceğinin

etkileyici bir örneğidir. İnşaat, Altos de Chavón'un yapımına, Dominik Cumhuriyeti kültürü için bir

merkez olarak hizmet vermesi amacıyla 1976'da başlanmıştır. Burada görülen taş işçiliği ve metal

oymaların çoğu, bir zamanlar ada yaşamında çok öne çıkan el işçiliğine dikkat çekmeye devam eden

yerel zanaatkarlar tarafından yapılmıştır. Altos de Chavón'un çoğu taştan yapılmıştır ve sahil

konumu, dramatik ve ilham verici bir fon sağlar.. Bu turun ardından otelimize dönüyoruz ve serbest

zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN | (04 Mayıs Çarşamba) YARIŞMA TURU

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından parkurlara doğru yola çıkıyoruz. Parkurlarda benzersiz

bir macera bizleri bekliyor. Oyun parkurlarından birinde kura çekerek yapacağımız yarışma ile

oldukça eğlenceli bir rekabet yaşayacağız. Yarışmaların ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve

sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Opsiyonel Ekstra Tur COCO BONGO NIGHT SHOW: Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte ünlü Coco Bongo Show turumuzu gerçekleştireceğiz. Birbirinden iyi dansçıların canlı performanslarını izleyeceğiz. Işık gösterileri ve eğlence dolu anlar ile Punta Cana’da mutlaka deneyimlemeniz gereken, unutamayacağınız bir gece olacaktır. Coco Bongo; yüksek enerjili bir parti atmosferine ve ünlü filmlerden sahneleri yeniden canlandıran 40’tan fazla sanatçıyla dünyaca ünlü bir gösteriye sahiptir. En sevdiğiniz şarkılara eşlik ederek, dans etmenin ve eğlencenin keyfini çıkarın. (otel gidiş – dönüş transferi dahildir) Bu aktivitemize katılmak isteyenler için, ekibimiz tarafından kura çekimi yapılarak Acun Medya parkurlarında yarışma düzenlenecektir. Parkurların bulunduğu Acun Medya prodüksiyon alanında, yarışma formatının gizlilik sözleşmesi gereği ziyaretçiler tarafından telefon, kamera ve diğer tür kayıt cihazlarının kullanılmasına izin verilmemektedir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 Acun Medya Prodüksiyon alanında yapılacak olan canlı oyun izleme, gezi ve yarışma turu için planlanan gün ve saatler, oyun alanı müsaitlik durumuna ve çekim takvimine bağlı olarak değişiklik göstermesi halinde paket içeriği değişmeksizin turlar arasında gün değişikliği veya akış güncellemesi hakkı festival tur turizm'e aittir.

 Hava Yollarının planlanan kalkış saatleri, havalimanları denetim amirliği ve gümrük muhafaza kontrollerine bağlı olarak farklılık göstermesi halinde, tur programı içeriği değişmeksizin uçak kalkış saatlerini güncelleme hakkı festival tur turizm'e aittir.

 Dominik Adası turumuzda yarışma alanı ziyaret günü için katılım sağlayacak olan tüm misafirlerin Acun Medya yarışma parkurları formatı ve prodüksiyon gizliliğini koruma anlaşması gereğince ‘’Gizlilik ve Sorumluluk Sözleşmesi’’ imzalamaları gerekmektedir.

6.GÜN | (05 Mayıs Perşembe) DOMINICUS LA ROMANA  ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış saatimize kadar serbest zamanımız olacak.
Belirtilen vakitte çıkış işlemlerimizi tamamlayarak eve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından Corendon Airlines uçağı direkt olarak yerel saat ile 16:00’da İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemizi uçakta geçiriyoruz.

7.GÜN | (06 Mayıs Cuma) ISTANBUL

Türkiye saati ile saat 11:00 ‘de İstanbul Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sona ermektedir.

OTEL SEÇENEKLERİ – PAKET FİYATLARI
     
OTELLERDBL ODADA KİŞİ BAŞITEK KİŞİLİK ODA FARKIDBL ODADA 3. KİŞİ2-12 Yaş Çocuk Ücreti
4*  VIVA WYNDHAM DOMINICUS V.B. STANDARD ROOM, HER ŞEY DAHİL2.699 USD390 USD2.599 USD2.399 USD
4*  CATALONIA GRAN DOMINICUS V.B. COMFORT ROOM, HER ŞEY DAHİL2.899 USD590 USD2.799 USD2.599 USD
5*  IBEROSTAR SELECTION HACIENDA DOMINICUS V.B. STANDARD ROOM, HER ŞEY DAHİL3.099 USD960 USD2.999 USD2.949 USD

0-2 Yaş ücretsizdir, yalnızca havayolu tarafından 125 USD uçak vergi bedeli tahsil edilir.

2-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklamalarda geçerlidir.

 

OPSİYONEL TUR

 Festival tur turizm 0224 247 56 00 www.festivaltur.com

COCO BONGO NIGHT SHOW 110 USD

( Gidiş-Dönüş transferleri , atıştırmalıklar ve yerli içkiler dahil )

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 Corendon Airlines ile İstanbul – La Romana gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

 5 Gece Seçili Otelde Her Şey Dâhil Konseptiyle Konaklama

 Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Yemekler

 Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

 Bayram Özel Partisi

 Kahve, Kakoa ve Tütüne Yolculuk & Altos de Chavon Turu

 Acun Medya Prodüksiyon ve Canlı Oyun İzleme Turu

 Yarışma Turu

 Saona Adası & Catamaran Turu

 Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Pakete Dahil Olmayan Servisler

o Yurtdışı Çıkış Harcı

o Kişisel Harcamalar ve Bahşişler

o Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler

o Coco Bongo Night Show Turu

o Kişisel harcamalar

o PCR Testi

 

Festival tur turizm 0224 247 56 00 www.festivaltur.com

ÜLKEYE GİRİŞTE VE ÇIKIŞTA COVİD-19 HAKKINDA BİLGİLENDİRME

(Covid -19 önlemi olarak giriş ve çıkış prosedürleri değişebilmektedir)

Dominik Cumhuriyeti’ne Giriş:

Dominik Cumhuriyeti’ne varışta semptom gösteren herkese yada göstermeyen yolcuların bir kısmına hızlı, tesadüfi bir test kontrolü yapılmaktadır. Son dozun uygulanmasından en az 3 hafta geçmiş aşı kartı sunan veya Dominik Cumhuriyeti'ne  arışından önceki 72 saat içinde PCR testi yaptırarak negatif sonuç ibraz edebilen yolcular rastgele testten muaf tutulacaktır. Tüm yolcuların ayrıca bir ateş kontrolü yapması gerekecektir. Semptom gösteren veya test sonuçları pozitif çıkan yolcular izole edilecek ve yetkili yerlerde refakat edilecektir.

Türkiye’ye Giriş: 
Tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz, demiryolu) ülkemize girişlerde; Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaftır.

Bursa Çıkışlı PROMOSYON KÜBA TURU 1890 Euro

0.00 TL

Fiyatlar 9+ kişi için geçerlidir. Daha az sayıdaki gruplar VİP grup olarak değerlendirilecektir.

VİP grup fiyatı 4+ kişi 2400 Euro dan başlamaktadır

1.Gün Tur Güzergahı

Havana İstanbul

HAVAYOLU :  AIR FRANCE

HAVANA (3) – VARADERO (2)

VARADERO OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA
VİZE VAR ( SADECE PASAPORT FOTOĞRAFINI GÖNDERMENİZ YETERLİ) 

İSTANBUL – HAVANA  

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 02.00’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 05.05’te Air France Havayolları’nın AF1391 nolu uçuşu ile Paris’e uçuş. Yerel saat ile 07.50’de Paris’e varış. Yapılacak aktarmanın ardından saat 13.25’de Air France Havayolları’nın AF820 nolu uçuşu ile 17.50’de Havana’ya varış. Varışımıza istinaden havalimanından ayrılıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı : Dahil

Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 
 


2.Gün Tur Güzergahı

Havana

HAVANA

Kahvaltının ardından Havana şehir turu. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, Plaza de Vieja göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli ve canlı müzikli Benzersiz Havana Turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. (Amerikan arabaları gezimiz 2 saat sürecektır.) En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restorantımıza doğru hareket ediyoruz.

 Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış ve Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde gerçekleşecek olan akşam yemeği turumuza katılabilirler (85 Euro). Turumuz otantik yerel restorantımız da beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. (1 mojito + 2 adet alkollü alkolsüz içecek ücretsizdir.) Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden mojito, cuba libre, pina colada, daiquiri tadına bakabilirsiniz.) Yemek sonrası otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Benzersiz Havana turunda alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

 

3.Gün Tur Güzergahı

Havana

HAVANA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler (95 Euro). Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. (Bazı dönemlerde renevasyon amaçlı kapalı olabiliyor) Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz El Palenque Restorant da özel fırında Tavuk, yerel sebze ve meyvelerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. 

Not: Turumuz esnasında olmazsa olmazlar arasında olan Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u mutlaka denemelisiniz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek olan Pinar del Rio-Vinales turunda alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 


4.Gün Tur Güzergahı

VaraderoHavana

HAVANA – VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından Varadero’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize yerleşme. Tam gün serbest zaman. 

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

5.Gün Tur Güzergahı

Varadero

VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Crusero Del Sol turuna katılabilirler (125 Euro). Bu turumuzda öncelikle Marina Gaviota’dan bineceğimiz Katamaran ile hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Burada şnorkelle dalış  fırsatımız olacak. Ardından Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanco’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides, balık vb.) öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest zamanımız olacak. Turumuz esnasında yiyecek ve içecekler (alkollü alkolsüz kokteyller ve soft içecekler sınırsızdır) ücretsizdir.

* Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Ekstra olarak gerçekleşecek akşam yemeği turunda alınacaktır.

Para Birimleri : Küba – Peso 

6.Gün Tur Güzergahı

VaraderoHavanaİstanbul

VARADERO – HAVANA – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana Jose Marti Hava Limanı’na transfer. Havana’dan 20.55’de Air France Havayolları’nın AF825 nolu uçuşu ile Paris’e hareket. Ertesi gün saat 11.05’de varış ve yapılacak olan aktarmanın ardından AF1390 nolu uçuş ile saat 21:40’da İstanbul’a hareket saat 03.10’da varış ve turumuzun sonu.

Eşsiz sahiller

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 19.02.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Fiyat  ilk 9 kişi için geçerlidir. Sonraki kayıtlar da güncel fiyatlar verilecektir.

 

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Festival Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 

 1. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Festival Tur sorumlu tutulamaz.

 

 1. Festival Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

 

 1. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 

 1. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

 

 1. Tura katılım için Festival Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Festival Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 

 1. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

 

 1. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından FESTİVAL TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 1. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Festival Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Festival Tur sorumlu tutulamaz.

 

 1. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Festival Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 

 1. Festival Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

 1. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

 

 1. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Festival Tur misafirleri Festival Tur sorumluluğundadır.

 

 1. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.

 

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 

 1. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

#ömerlegeziyorum

Orta Amerika Turu | Küba, Meksika( 2 ÜLKE )

0.00 TL

Küba & Meksika 2690 EURO

2 Ülke

Küba: Havana
Meksika: Mexico City - Teotihuacan - Cancun - Chichen Itza

1.Gün

İstanbul 

 Havana

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 12:00’de buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK183 seferi ile 02.05’te Havana’ya hareket ediyoruz (13sa 50dk). Varış 07.55. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımız ile Havana şehir turuna başlıyoruz. Gezimizde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar Kenti ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğimiz Morro Kalesi’ni görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Capri La Habana Hotel vb.

2.Gün

Havana 

 Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza 1958 yılının sonunda Küba Devrimi'ne kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargodan dolayı bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel Meydanı'nı ziyaret ediyoruz. Santeria dini ve danslarını içinde barındıran (Rumba) sokağı ziyaretimizin ardından Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz Hz. İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro - Fuerza ve San Carlos Kaleleri'ne ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesi'ni ziyaret edeceğiz. Casablanca Bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral - Armas - San Fransisco ve Vieja Meydanları'nı yürüyerek adımlayacağız. Erken akşam yemeğimizin ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Interjet Havayolları 4O2901 seferi ile saat 20.05'te Mexico City’ye uçuyoruz. 3 Saat, 15dk'lık uçuş sonrası varış: 22.20. Konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

3.Gün

Mexico City 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından başkent Mexico City gezimize başlıyoruz. 2250m yükseklikte bulunan Mexico CityMeksika'nın 31 bölgesinden biridir. En büyük, ayrıca en şöhretli şehri olmasının yanı sıra da ortak devletin en yoğun ilidir. 1300'lü yıllarda Aztekler tarafından birbiri ile bağlantılı 5 gölden biri ve en büyüğü olan Texaco Gölü üzerine kurulmuş ve 15. yüzyıla kadar Meksika İmparatorluğu'nun başkentliğini yapmış olan Mexico City, Aztek Uygarlığı ve eski dönemlerin olduğu kadar günümüzün de modern sanat ve mimarisinin merkezi, politika, kültür, eğitim ve finans açısından da ülkenin merkezi konumundadır. Aztekler Dönemi'nde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Mexico City günümüzde 25 milyonu aşan nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol unvanına kavuşmuştur. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuz sırasında Azteklerden bugüne kadarki tarihsel süreçte sürekli farklı amaçlar ile kullanılan, kimi zaman engizisyon mahkemesine kimi zaman ise seyyar satıcılara ev sahipliği yapan ancak bugün sömürge tarihinin beyni sayılan Zocalo Meydanı, Osmanlı Saat Kulesi, Amerika Kıtası'nın en büyük ve en eski katedrali olma özelliğine sahip olan Metropolitan Katedrali, Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan, ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu “Palacio Nacional” Ulusal Saray göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği yerel restoranlarda ünlü Meksika tacoslarını tadabilirler. Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ve geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

4.Gün

Mexico City 

 Teotihuacan 

 Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Teotihuacan Piramitler Bölgesi'ne doğru yola çıkıyoruz (50km). Gezimizde “Tanrıların Yeri” anlamına gelen, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezi olan Teotihuacan'a varıyoruz. Arkeolojik Park gezisinde şehrin ortasından geçen güney kuzey eksenindeki Ölüler Yolu (La Calzada de los Muertos) bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler Yolu'nun güney ucunda Ay Piramidi (Piramide De Luna) yer almaktadır. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte doğu ucunda devasa Güneş Piramidi (Piramide Del Sole) yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Teotihuacan’ın, kimler tarafından kurulduğu ve neden aniden terk edildiği halen gizemini korumaktadır. Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı ve Quetzalpapalotl (Kelebek Kanatlı Kuş) Sarayı, büyük Tanrı  denilen “Tüylü Yılan”a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ve Jaguar Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Aşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

5.Gün

Mexico City 

Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerini müteakip Aeromexico Havayollarının AM591 seferi ile Cancun’a uçuyoruz. Kalkış: 10:05 (Uçuş: 2 Saat 25 dk ) Varış: 12:30. Karayip Denizi'nin en güzel kıyılarına sahip olan bu güzel sahil şehri Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika’nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, alışveriş mağazaları ile şehir turu ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

6.Gün

Cancun 

 Chichen Itza 

 Cancun
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Cancun’dan ayrılarak özel aracımızla 2 saatlik yolculuk sonrası Chichen Itza Antik Kenti'ne varıyoruz. 2007 yılında açıklanan Dünyanın Yeni 7 Harikası arasında bulunan Kukulkan Tapınağı'nı içerisinde bulunduran, Maya tarihinin en önemli kentlerinden Chichen Itza gezimiz belleklerinizden uzun yıllar silinmeyecek. Antik kent ziyareti sonrası Yucatan Yarımadası'nda bulunan Cenote olarak adlandırılan Meksika’nın ve dünyanın en güzel doğa harikalarından doğal kuyuları görüyoruz (Yüzmek isteyenler yanlarına haşemalarını alabilirler). Unutamayacağınız bu tecrübe sonrası Cancun'a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

7.Gün

Cancun 

 İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 06.00’da Cancun Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK181 seferi ile 09:55’de İstanbul’a uçuyoruz.

8.Gün

İstanbul

Varış: 06.00.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Havana - Cancun / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Havana / Mexico city tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Mexico City / Cancun tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set-menü veya açık büfe akşam yemekleri
 • Küba'da eski Amerikan arabaları ile gezi
 • Teotihuacan Piramitler Bölgesi, Chichen Itza Antik Kenti giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Küba vizesi ve hizmet bedeli: Kişi başı 250TL (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
 • Bordo pasaportlular için Meksika e-vizesi ve hizmet bedeli: 50TL
 • Yeşil pasaportular için Meksika vizesi ve hizmet bedeli: 45$
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

BÜYÜK ÖZBEKİSTAN TURU

19900.00 TL

Rezervasyon

Paket SeçinizBÖZB11MAR22G5

11.03.2022

Yetişkin123

Yataklı Çocuk12

Yataksız Çocuk12

Büyük Özbekistan Turu | Hive, Buhara, Semerkand, Taşkent

 

 

 

 

Erken Rezervasyonda

 

50 EUR İndirim

 

BÖZB11MAR22G5 - Büyük Özbekistan Turu | Hive, Buhara, Semerkand, Taşkent

 

Gidiş: 11 Mart 2022

Dönüş: 17 Mart 2022

Süre: 6 Gece / 7 Gün

Hive,Buhara,Semerkand,Taşkent

Yetişkin Fiyatları

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 

:

1.2501.200

 

Üç Kişilik Odada Kişi Başı

 

:

1.2451.195

 

Tek Kişilik Odada Kişi Başı

 

:

1.3701.315

 

Çocuk Fiyatları

 

0 - 2 Yaş

 

:

150144

 

2 - 6 Yaş

 

:

1.0501.008

 

6 - 12 Yaş

 

:

1.1501.104

 

* 0 - 6 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

 

Tur Programı

Önemli Bilgiler

Sizi Arayalım

Tur Güzergahı

Erken rezervasyon indirimi 25 Ocak 2022 tarihine kadar ödemesi tamamlanmış rezervasyonlar için geçerlidir.

 

Büyük Özbekistan Turu

Hive - Buhara - Semerkand - Taşkent

Buluşma: İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “THY” bankosunda 23.30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip;

1.Gün11 Mart Cuma

İstanbul 

kiss

 Urgenç 

broken heart

 Hive

THY’nin TK262 seferi ile 02.30’da Urgenç'e uçuyoruz (3sa 45dk). Varış: 08.15. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Hive’ye hareket ediyoruz (36 km / 45 dk). Kahvaltının ardından Hive gezimizde Içhan Kala Kompleksi, kısa minare anlamına gelen Kalta Minor, Shergazi Han Medresesi, Alla Kuli Khan Medresesi, Ala-Kulihan Türbesi, Cuma Camisi ve Minaresi, Abdullah Han Medresesi, Said Alauddin Türbesi ve Muhammed Amin-Han Medresesi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. Orient Star Khiva Butik Hotel, Zarafshon Butik Hotel, Erkin Palace Hotel vb.

2.Gün12 Mart Cumartesi

Hive 

broken heart

 Urgenç  

mail

 Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız Hive şehir turumuzda Kutluk-Murad İnaka Medresesi, Palvan Darvaza Kapısı, Islam Koja Medresesi ve Makhmud Pakhlavan Türbesi görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası 16.30'da erken akşam yemeğinin ardından saat 18.00'de normal tren ile Buhara'ya hareket ediyoruz (6sa 15dk). Varış: 00.15 (ertesi gün). Varışı müteakip konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

3.Gün13 Mart Pazar

 Buhara 

broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir merkezine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizi alışveriş için eski şehir merkezinde bırakıyoruz (Alışveriş için merkezde kalan misafirlerimiz otele dönüş ulaşımlarını kendileri sağlayacaklardır). Kalan misafirlerimizle Buhara'dan 45 km uzaklıktaki Gücdüvan Kasabası'na hareket ediyoruz. Altın Silsile’den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Arif-i Rivgeri (ks), Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Ali Ramiteni (ks), Muhammed Baba-es Semmasi (k.s) değişik mimaride inşa edilmiş türbelerini ziyaretin ardından Buhara'ya dönüyoruz. Şehir merkezinde kalan misafirlerimizi otelden alarak Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri’nin Türbe ve Külliyeleri’nin ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

4.Gün14 Mart Pazartesi

Buhara 

mail

 Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir içerisindeki tarihi ve kültürel mekanlar gezimizde Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip alışveriş için serbest zamanın ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15.50’de Semerkand’a hareket ediyoruz (1sa 34dk). Varış: 17.24. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Grand Sogdiana Hotel vb.

5.Gün15 Mart Salı

Semerkand 

mail

 Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuzda Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Hz. İmam Maturidi (ks.) Türbesi, Registan Meydanı’nda bulunan Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri'ni ziyaret sonrası saat 18.00’de hızlı tren ile Taşkent’e hareket ediyoruz (2sa 10dk). Varış: 20.10. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3* Hampton by Hilton Tashkent Hotel3,5* Central Palace Hotel, 3,5* Daniel Hill Hotel vb.

6.Gün16 Mart Çarşamba

Taşkent 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Taşkent gezimizde Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı, Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu Meydanı ve Çarşı Pazarı görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

 

Önemli: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

7.Gün17 Mart Perşembe

Taşkent 

kiss

 İstanbul

Taşkent Havalimanı’nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.40’ta İstanbul’a uçuyoruz (5sa 15dk). Varış: 06.55.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Urgenç - Taşkent / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Normal tren ile Hive / Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Buhara / Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı tren ile Semerkand / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 5 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri (yaklaşık 70 €)
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • Özbekistan aşılanma durumuna bakılmaksızın son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış kişilerden PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (180-250TL arası), dönüşte de tam aşılanmamış katılımcıların Özbekistan'da 1 kez (25$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.
 • 50 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Online Randevu Alabilirsiniz!

6698 sayılı KVKK ve GDPR uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizle ilgili mevzutlara uygun olarak kullanılan çerezler için, Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz.