HAVANA TATİL TURU

0.00 TL

Ömer Aydoğdu ile birlikte harika bir Küba turu sizleri bekliyor… 


1. GÜN |   İSTANBUL  /  HAVANA   

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02:05’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07:45’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen Festival Tur partnerimiz özel tur rehbermiz ve özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana eski şehir merkezi, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi ve bütün kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

 

2.Gün |   HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turuna katılabilirler.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelden hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu (Öğle yemekli) kişi Başı: 95 USD

 

3.Gün |   HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının erken saatlerde 1 Mayıs kutlamaları için rehberimiz eşliğinde kutlamalara gidiyoruz. Kutlamaların ardından otele dönüş ve serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Benzersiz Havana turuna katılabilirler.

Bu turumuzda 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız unutulmaz gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini  Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. 
Görmekten büyük keyif ve gurur duyacağımız Mustafa Kemal Atatürk’ün büst ve parkı ise sizlere duygu ve gururlu bir an yaşatacak. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dinlenme ve geceleme otelde.

Benzersiz Havana & 1 Saat Eski Amerikan Arabaları turu (Öğle yemekli) kişi başı: 90 USD

 

4.Gün |    HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Ernest Hemingway & Cojimar turuna katılabilirler.

Kahvaltının ardından 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway & Cojimar turu için otelden hareket. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Ernest Hemingway & Cojimar turu (Öğle yemekli) kişi başı: 75 USD

 

5.Gün |   HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını ve bu parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Karayip sahillerinde yer alan tarihi şehir  Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

 

6.Gün |   TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a özgü olan limon suyu, bal ve Küba romunun karışımı ile hazırlanan Canchanchara  içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba devriminin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı trenin bulunduğu müze parkı, savaşın en ateşli anlarının geçtiği, bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve Che“nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtını göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Küba’nın kuzeyinde, Bahamalar sahilleri kıyısında yer alan tatil cenneti Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışımızın ardından giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

 

7.Gün |  VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Katamaran turuna katılabilirler.

Misafirlerimiz dilerlerse tam gün öğle yemekli Katamaran turuna katılabilirler. Otelden sabah 08.30 sularında marina bölgesine hareket edeceğiz. Katamaran ile saat 09.00’da hareket ederek Cayo Blanco adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya varmadan önce yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, mercan bariyerinde yüzme deneyimi yaşayacağız. Daha sonra adaya geçip, burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb.) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca teknede ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Tur sonrası otelimize dönerek dinleniyoruz.

Katamaran ile Cayo Blanco turu (Öğle yemekli) kişi başı: 125 USD

 

8.Gün |  HAVANA - ISTANBUL

Sabah erken saatlerde otelimizden özel aracımızla ayrılarak Havana şehrine dönüyoruz. Havana Jose Marti havalimanında gerçekleştireceğiz bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’te Istanbul’a hareket ediyoruz. (İstanbul havalimanına varış saatimiz ertesi gün yerel saat ile 10:10’da olacaktır.  )

Tur Fiyatı : 2190 Euro

DOMİNİK CUMHURİYETİ 04 Mart 2022 - 1075 Euro dan itibaren...

0.00 TL

04.03.2022 tarihinden 11.03.2022 tarihine kadar olan MART 2022 Dominik Cumhuriyeti turu detayları

PUNTA CANA TUR DETAYLARI 1. Gün - Punta Cana'ya varış
İstanbul havalimanından Paris aktarmalı Punta Cana havalimanına varış. Türkçe konuşan bir tur rehberi tarafından karşılanacaksınız ve Dominik Cumhuriyeti'nde kaldığınız süre boyunca özel rehberiniz olacak. Otele transfer ve check-in. Birlikte otelde akşam yemeği.
Video; https://www.youtube.com/watch?v=68Ouz1lMHMU

2. Gün - Punta Cana, otel ve plaj sefası
Birlikte kahvaltıdan sonra, bugün plajın ve otelin olanaklarının tadını çıkarın.
Bugün yüzmek, şnorkelle yüzmek veya sadece sıcak turkuaz suların ve Karayipler'in sonsuz gibi görünen beyaz rüya kumsalının huzur içinde tadını çıkarmak için zamanınız var.
Uzun süre güneşlendikten sonra, günlük stresinizi kesinlikle atacaksınız.
Akşam yemeğinden sonra Dominik gece hayatı bizi çağırıyor.
Video: https://youtu.be/9uvRV8DXZCI

3. Gün - Punta Cana ve Anamuya
Slogan neydi? "Dominik Cumhuriyeti her şeye sahiptir".
Dominik Cumhuriyeti deniz ve sahilden çok daha fazlasına sahiptir.
Bugünkü gezi programımız bizi Anamuya dağlarına götürüyor.
Size olan sürprizimiz, Egzotik meyveler ve Karayip havası, bu adaya olan hayranlığımızı sonsuz bir şekilde artıracak.
Eğlenceli bir günün ardından sonra açık otel açık büfesinde akşam yemeğini alıyoruz.
Akşam yemeğinden sonra otel barında her şey dahil konseptin keyfini çıkarmak veya şehri ve barları gezmek için yeterli zamanımız var.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ars9IX36UNk

4. Gün - Isla Catalina, şnorkelle yüzme, dalış
Şnorkelle yüzme veya padi dalışı. Bugün Isla Catalina turumuzda bu muhteşem sualtı deneyimlerini ışıl ışıl duygular, bembeyaz kumsal, masmavi deniz ve her şey dahil hizmet ile birleştiriyoruz. Sualtı dünyası WALL ve AQUARiUMu keşfederken size şnorkel ekipmanını ücretsiz olarak sağlıyoruz.
Bu anlarda en güzel renkli mercanları ve tropikal balıkları deneyimleyin.
NOT: Padi dalışı ücretlidir ve resmi Padi sertifikası gerektirir.
Pastoral beyaz kumlu plajları, masmavi denizi ve tarihi mirası ile tanınan Isla Catalina'ya vardığınızda, geleneksel Dominik öğle yemeği ile şımartılacaksınız. Sonra katamaranla geri dönüyoruz. Gezi boyunca sizler için açık bir barımız var ve merengue ve bachata dansları ile eğlenceler ruhları ısıtıyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dSF1GEy2GjI

5. Gün -Bacardi Adası, Samana ve Survivor Adası
Kahvaltıdan sonra Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğu kıyılarını keşfetmek için Punta Cana Hotel'den check-out. İlginç bir kara gezisinden ve El Valle'deki yerel bir aileyi ziyaret ettikten sonra Samana körfezini geçiyoruz. Binlerce balina Ocak'tan Mart'aylarına kadar her sene burada çiftleşmeye gelirler. Eğer geziniz bu süre içerisindeyse bu harika hayvanları ve doğal olayı yakından görme fırsatınız olacaktır.
Bu gezimizde Bacardi Adası Cajo Levantado'yu geçiyoruz. Uzun zaman önce Bacardi reklamı bu adada çekildi. O zamandan beri bu ada Avrupalı ​​turistler tarafından "Bacardi Adası" diye adlandırılır.
Daha sonra televizyondan bilinen her “SURVIVOR Adasına” yaklaşıyoruz. Zaman zaman "Survivor Ekibini” yakından görme fırsatımız oluyor.
Günübirlik gezimiz kuzeyde Las Terrenas adındaki hareketli küçük bir kasabada sona eriyor.
Otelimize yerleştikten sonra son bir içki ile akşam yemeği yiyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=4HIHSewEwHE
https://www.youtube.com/watch?v=2cZLl32Dtug 

6. Gün - Santo Domingo
Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00'da resepsiyonda buluşup Las Terrenas´dan ayrılıyoruz.
Bu gezi programı Santo Domingo'daki eski şehir, çeşitli kültürel, tarihi yerler ve turları içerir. Diğer görebilecegimiz Kristof Kolomb heykeli ve Alcazár de Colón sarayının bulunduğu Parque Colóndur. Santo Domingo'da tipik bir Dominik restoranında rehberiniz tarafından yerel yemeklerin sunumu ile öğle yemeği yiyeceğiz.
Öğleden sonra Santo Domingo'nun ünlü alışveriş caddesi El Conde'de alışveriş için serbest zaman. Ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve sonrasında ister gösteri programı, ister herşey dahil bar veya gece hayatı her akşam olduğu gibi sizi bekliyor.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=lDD4CDit-2c

7. Gün - İstanbul'a dönüş uçuşu
Her şeyin bir sonu vardır. Bu harika, unutulmaz Karayip turunun sonuda bugün olacak.
Santo Domingo'daki Zona Colonial'ın yaya bölgesinde Karayipler'de son bir nefes almak için saat 15'e kadar zamanımız var. Bir şeyler atıştırdıktan sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz.
Sizden üzülerek Onboardingte vedalaşırken sizi memnun ettiğimizi umuyoruz.
Sizi tekrar bir gezimizde görmeyi ve bizi tavsiye etmenizi dört gözle bekliyoruz.

8. Gün - İstanbul'a varış
Saat farkından dolayı 8. gün İstanbul'a varacaksınız.

10 günlük turda Punta Cana'da bir otelde 3 gününüz daha var.
 


Dominik Cumhuriyeti'nde mutlaka almaniz gereken üç şey.

Rum Brugal
Brugal romu Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeyinde üretilir. Orada şirketin kurucusu "Don Andrés Brugal Montaner", kendi üretim sürecini kullanarak ilk kez 1888'de kendi adını taşıyan Brugal Rum'u damıttı.
Brugal markası ile sadece rom satın almıyorsunuz, Brugal tarihi ile özel bir mirası koruyor. Geleneksel şirket, Brugal'ın kurucusu Don Andres Brugal Montaner'in hikayesiyle bağlantılıdır. Şeker kamışı likörlerinde de çok özel kalite standartlarını korur. Don Andres Brugal Montaner de bu ruhun üretiminde her bir üretim adımının kalite ve inceliklerini bilinçli olarak belirlemiştir. Şirket, yüz yılı aşkın bir sürede bu iddiaya kendini adamıştır.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=jDIvEE_sKNc

Yarı değerli Larimar taşı
Dünyadaki tek Larimar adanın güneydoğusundaki yüksek dağlarda bulunur. Bu taş 1974'te keşfedildi. Bu çizilmeye dayanıklı yarı değerli taştan hediye olarak kolyeler, küpeler ve mücevher kutuları yapılır. Bu eşsiz taşın değeri renkle birlikte artar. Ne kadar koyu olursa o kadar değeri artar.
Video; https://www.youtube.com/watch?v=UA7Dtev6pv4

Puro
Dominik Cumhuriyeti - premium purolarda bir numaralı üretici.
Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'in ortasında, inanılmaz derecede beyaz kumsalların, berrak mavi gökyüzünün ve masmavi denizlerin bulunduğu bu dünyada, nerdeyse hiç olmayacak kadar harika bir tatil destinasyonudur. Bu orta Amerika adası aynı zamanda birinci sınıf tütün üreticisidir. Hatta dünya çapındaki tüm premium puro üreticileri arasında birinci sıradadır. Başka hiçbir yerde, Küba'da bile, uzmanların bile tam olarak ölçemeyeceği kadar çok sayıda seçkin puro markası yoktur. Belki her gerçek meraklının kalbini daha hızlı attıran 400, belki daha farklı markalar vardır. Daha da şaşırtıcı olan şey, Dominik Cumhuriyeti'nin sadece birkaç on yıl boyunca puro üreticisi haline gelmesidir - şimdiye kadar ülke sadece tütün yetiştiren bir bölge olarak biliniyordu.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=oSiz2WT4k6A

TUR BAŞLANGIÇ VE SON İSTASYONU Punta Cana Havalimanı (PUJ)

DAHİL HİZMETLER  
6 gecelik konaklama
6 kahvaltı
6 kez öğle yemeği
6 akşam yemeği
Oteldeki tüm yiyecek ve içecekler
Gezilerde yemekler ve alkolsüz içecekler
Programa göre tüm transferler
Listelenen tüm geziler
Tüm vergiler ve harçlar

DAHİL OLMAYANLAR
Özel seyahat sağlık sigortası
Bahşişler ve kişisel harcamalar
Uçuş İstanbul - Punta Cana – İstanbul Uçak Bileti

KONAKLAMA
Çeşitli 4 **** ve 5 ***** otellerde olacaktır

HAVALİMANI MALİYETLERİ
Uçuş maliyetleri günlük olarak değişmektedir. Bu nedenle seyahat acentanızdan uçuş fiyatlarını sorgulamanızı rica ediyoruz.

UÇUŞ DETAYLARI ÖRNEKTİR:
GİDİŞ - 03 Mart 2022
Toplam seyahat süresi: 18h20
KALKIŞ - 05:05 - İstanbul (IST)> Paris (CDG)
Seyahat süresi: 3h45
Havayolu: Air France, AF1391
Uçak: Airbus A320-200
Kabin: Ekonomi

BAĞLANTILI UÇUŞU:
12:00 Paris (CDG)> Punta Cana (PUJ)
Seyahat süresi: 9h25
Havayolu: Air France, AF0760
Uçak: Boeing 777-300
Kabin: Ekonomi
Varış 16:25 Punta Cana (PUJ)

DÖNÜŞ -
10 Mart 2022
Toplam seyahat süresi: 23h50
KALKIŞ: 21:20 Santo Domingo (SDQ)> Paris (CDG)
Seyahat süresi: 8h30
Havayolu: Air France, AF0760
Uçak: Boeing 777-300
Kabin: Ekonomi
Varış: 10:50 +1 gün, Paris (CDG)
Toplam seyahat süresi: 11h55

BAĞLANTILI UÇUŞU:
22:45 Paris (CDG)> İstanbul (IST)
Seyahat süresi: 3h25
Havayolu: Air France, AF1390
Uçak: Airbus A320-200
Kabin Ekonomisi
Varış: 04:10 + İstanbul'da ikinci gün (IST)

BAGAJ
İstanbul > Punta Cana / Santo Domingo > İstanbul
Yolcu başına 1 el bagajı ve 1 aksesuar (toplam 12 kg) ve 1 bagaj (23 kg) dahildir.
DİKKAT : UÇUŞLAR HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN SİSTEMLERİNE GÖRE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

VIP - UÇAKLI DOĞU TURU 19-22 Mayıs VAN-TATVAN-BİTLİS-AHLAT-ADİLCEVAZ-ERCİŞ-ÇALDIRAN-DOĞUBAYAZIT-IĞDIR-ANİ HARABELERİ- KARS

3500.00 TL

Uçaklı Doğu Turu 3 Gece 4 Gün
Tur fiyatları Uçak biletlerinden dolayı değişiklik gösterebilir.
VAN-TATVAN-BİTLİS-AHLAT-ADİLCEVAZ-ERCİŞ-ÇALDIRAN-DOĞUBAYAZIT-IĞDIR-ANİ HARABELERİ-KARS

 

Ölüler Günü Festivali Özel Küba & Meksika Turu

0.00 TL

Küba ve Meksika Turu:   ÖLÜLER GÜNÜ FESTİVALİ -  Festival Tur ayrıcalığı ile
1.Gün                 İSTANBUL – HAVANA  // 28 Ekim 2022

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah saatlerinde Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

 

2. Gün                HAVANA // 29 Ekim 2022

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana & Puro Fabrikası (115 Usd) Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz havana gecesine (105 Usd) katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

3. Gün                HAVANA – MEXICO CITY // 30 Ekim 2022

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Havana – Mexico City uçuşu. Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

4. Gün                MEXICO CITY // 31 Ekim 2022

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak yemekli Mariachi Gecesi’ne (75 Usd) katılabilirler . Konaklama otelimizde.

 

 

5. Gün                 MEXICO CITY // 01 Kasım 2022

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne (90 Usd) turuna katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün                 MEXICO CITY // 02 Kasım 2022 – Ölüler Günü Festivali (Yetişkinler İçin)

Kahvaltının ardından, Yetişkinlere adanan Ölüler Günü Festivali için caddeleri festival için süslenmiş, kurukafaların her bir noktada bulunduğu şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar & San Andres Mixquic (95 Usd) turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile geleneksel Ölüler günü kutlaması için San Andres Mixquic’i ziyaret edeceğiz. Ölüler günü Unesco tarafından Manevi Dünya Mirası olarak tanınmış, Meksika’nın en ünlü kutlamalarından biridir. Bu festivalde aileler, ölülerinin hayatlarını onurlandırmak ve onların ruhlarını dünyaya geri getirmek amacıyla bir araya gelirler ve kaybettikleri akrabalarına yiyecekler sunarak ve mezarlarını süsleyerek müzikler eşliğinde onları anmaktadırlar.  Bunu yaparken de “Catrina" kostümleri adı verilen birbirinden ilginç kıyafetler giymektedirler. Festivalin ardından rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyor ve otele gitmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün                 MEXICO CITY – CANCUN

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Cancun’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza (110 Usd) turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

8. Gün                CANCUN

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tulum & Playa de Carmen  (110 Usd) turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,  turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 9. Gün                CANCUN – İSTANBUL 

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait sefer ile sabah saatlerinde  İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

 10. Gün                            İSTANBUL 

Sabah saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Fiyatı : 2297 Euro dan itibaren
Erken Rezervasyonu Kaçırmayı

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Online Randevu Alabilirsiniz!

6698 sayılı KVKK ve GDPR uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizle ilgili mevzutlara uygun olarak kullanılan çerezler için, Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz.